Kedim Kelebek Yiyor İç Parazit Yapar Mı

Sulecrn

Kedim kelebek sinek yada böcek gördüğünde onu yakalayana kadar koşup yakalayınca yiyor engel olamiyorum. Bu doğasında var biliyorum ama ic parazit vs yapar mi

7 CEVAP

SistraMila

Yok ya yesin iç parazit aşısı da varsa mis gibi bir şey olmaz.

toffy_the_cat

İç paraziti varsa dediği gibi birşey olmaz.Hatta afiyet olsun xD

bappatan

İç parazit aşısı/hapı 3 ayda 1 yaptırılıyor genelde fakat etkisi 2 ay kadar sürüyor. Etkisi geçtiğinde bu haşereleri yediği taktirde iç parazit yapar. Buna dikkat etmenizde fayda var.

bappatan

Yaz aylarında daha çok sinek yiyorlar kış aylarında olmuyo size tavsiyem yazları hap yutturmamız kışları aşı( hatta bence hep hap yutturmanız) çünkü hap parazit varsa öldürür ve oluşumunu da engeller fakat aşı sadece engelliyor. Kafanız rahat eder :)

Sulecrn

Evet iç parazit aşısı var :) teşekkürler.

Sulecrn

Teşekkürler :) evimize geleli 1 ay oldu asiyida geldiği gün oldu.

Sulecrn

Teşekkür ederim bir daha ki sefere veterinere soylerim