Uygun Fiyatlı Mamalar Hakkında

SenanurKsl

Arkadaşlar normalde kedilerime acana orijen kullandım kısırlaştıktan sonra ND kısır kediler için olan mamadan kullandım fakat suan maddi olarak sıkısık bi döneme girdim mamaları bitmek üzere ve bu aylık daha uygun fiyatlı bi mama kullanmak istiyorum. Felicia somonlu kısıt kediler için mama nasıl mesela bilginiz var mı

12 CEVAP

toffy_the_cat

NET...Matisse al.Felicia et yok ve iyi değil

Oz1907

Bende iki tane kedi var felicia yavru kedi mamasını kullanıyorum 4 aydır ikisinde çok seviyor ben feliciadan çok memnunum 12 kg aldıgınzda fiyatı çok uyguna geliyor kilitli poşetlere bölüp dolaba koyuyorum kullanımıda pratik oluyor bence kullanabılırsin arada sokaktaki kedilerede veriyorum henüz yemeyen olmadı çok seviyorlar

Sselin1

Alabilrseniz matisse tavsiye ederim ben de. felicia mama etsiz mamalar icinde iyi bir mama ama ev kedileri icin yetersiz tabi kisa süreli olarak kullanabilirsiniz genel olarak kediler tadini seviyor icinde yapay koruyucu, boya yok bir ay kullanmistim bir olumsuzluk yasamadim. Ama kısır mamasi yerine yetiskin mamasi daha uygun bir secenek kisir mamasi sadece %30 protein iceriyor. yetiskin mamasi %34 protein ve %16 yag oranina sahip kısır kediler icin de uygun.

Golosi kullanabilirsiniz bence. Ben de mamaları bitince nd düşük tahıllıdan golosiye geçmeyi düşünüyorum çok zorlamaya başladı.

DumanveNecati

Pro choice bence iyi. Sokak kedilerim aşırı severek yiyince benimkinede kullanmaya başladım. Daha iştahla yiyor. Bir sitede 15 kg mamayı 250₺ ye buldum ve paketliydi(açık mama değildi) gayet memnunum

bidiboom

@Oz1907 Seviyorlar da bu arkadan arkaya sagliklarini bozmadigi anlamina gelmiyor, Felicia icin veteriner ifadesi "cok kotu ve bobreklere hasar veriyor" seklinde.. Felicia/Golosi/Bonachibo, bu grup sakat ama sorunlar bir gunde ya da bir yilda cikmiyor o yuzden hastalik ciddilesinceye kadar farketmiyoruz.. agir meselelerle ugrasirken kendi sagligimla bile ilgilenemedim, kedilerime de sormadan etmeden yillarca bunlardan verdim ahhh..

Oz1907

@bidiboom peki ne kullanmalıyız bi tavsiyeniz varmı bi araştıralım

Sselin1

Oz1907 yorumunuzu daha cabuk görmesi icin yazdigi yorumu begenmeniz lazim ki bildirimden görsun :) n&d, n&d düşük tahilli, naturea, britcare, matisse gibi marklara bakabilrsiniz. En uygun fiyatlisi matisse 10 kiloluk paketlerde alirsaniz kilosu 25 lira

Ahsenbb

Britcare önerilenler arasında en iyisi Britcare deneyebilirsiniz.

toffy_the_cat

Evet o da var ama o da çok ucuz değil ki

Iremodi

Golosi gerçekten kötü bir mamamı kedime hep o mamayı veriyorum

Sselin1

Iremodi eger bütceniz daha iyisine yetiyorsa golosi vermeyin. ev kedilerine matissenin altinda bir mama verilmemeli bence. Çok kötü bir mama degil ama son care olarak alinabilir.