Tüy Dökme

kedim çok tüy döküyor, tarıyoruz ama bir tarama saatlerce alıyor bunu her gün yapmak mümkün değil acaba tüy dökülmeye karşı önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

8 CEVAP

minnisim

benim kedim çok hafif döker gibi oldu furminatör tarak aldım şuan birşey yok bide vitamin ilaçlar var veterinere sorarsanız tavsiyede bulunur ismini unuttum bi tane ilaç vardı

kedi_sever123

benimki de maalesef sürüsüne bereket beyaz bir de ev tüy yumağı tarıyoruz falan nafile maması da royal belki geçiş ayında ondan bilmiyorum inşallah atlatırlar

çok sorun oluyor benim kedim de beyaz kediyi taramak yetmezmiş gibi evide bir ayrı tarıyoruz resmen, vitamin eksikliğinden mi acaba diye düşünüyorum veterinere soracağım

Tarcinn

Benim kedimde 3-4 gündür çok tüy dökmeye başladı. Havada uçuşan tüyler görüyoruz :) Mevsimsel olabilir diye düşünüyorum. 1-2 ay sonra tıraş ettireceğim, o zaman rahatlayacağız :)

gzmbnl

mevsim geçişlerindendir korkmayın :) furminator tarak alırsanız dökülme sorununuz %60 azalacaktır tabi mevsim geçişleri dışında :)

patkam

furminatör taraklar işe yarıyor

umut61

Furminator tarak anlık dökülen tüyleri temizler, ertesi gün yine döker yine tararsınız, sonraki gün tekrar eder. Kedinizi traş ettirin hem kediniz rahatlar hem siz tüy sorunundan kurtulursunuz. Yada somon yağı alıp kedinize günlük olarak enjektörle verin. %100 çözüm değil ama dökümü azaltır. tekrar ediyorım furminator sadece bir tarak...

nirema

siz nasıl bir tarak kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak furminatör tarak benim de çok işime yaradı. Saatlerce tarama da gerektirmiyor. En az haftada bir taramaya çalışıyorum. Ama sonuçta kedi bu.. evi düzenli süpürüp kediyi de mümkün olduğunca tararsak tüy sorununu kontrol altına almış oluyoruz. Yalnız şu an mevsimsel bir artış var tüy dökmede o nedenle paniklememenizi öneririm.