Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Scottisch fold ve siyam

Leydican
Leydican

231 Puan

Bu iki ırk çiftleşirmi ? Çiftleşirse sağlıklı yavruları olurmu ?


11 CEVAP

toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Çiftleştirme anne sağlıklı olmaz.Çşftleşmek kedilerin sağlığını olumsuz etkiler.Kısırlsştır onun sağlığı için ama banane dersen genelde SC British oluyor


bappatan
bappatan

11024

Evet buraya bunu sormakla iyi etmediniz çünkü burda herkes işinize burnunu sokar. Kısırlaştırmak şöyle faydalıdır bla bla bla. Çiftleşebilirler sorun olmaz yavrular sağlıklı doğar güzel yavrularınız olur. Sadece satmaya karşıyız güzel yuva bulmamızı tavsiye ederiz. Yiyeceğiniz linçlere karşı da sabır dileriz :)


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Eğer doğruyu söylemek işe burnunu sokmaksada ne bileyim...(CİNS KEDİLERİN BİLMEDİĞİMİZ BİRÇOK HASTALIĞI VAR !)


epiglottis
epiglottis

123500

Scottish fold+ scottish folddan iyidir bence. Siyam kedileri bildigim kadariyla dogal irk. Insan üretmesi bir irk degil.


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Orası öyle olabilir.Sonuçta çevik falanlar.SC+SC kesinlikle yapmyaın.Ben veterinerde sc+iran kedi gördüm.Ama genelde sc+ British oluyor.Siyam olursa belki dahada şyi olur.


kirpiklihunicik
kirpiklihunicik

12376

Hiç görmedim ama sorun olacağını sanmıyorum. Umarım olmaz


ygiz_mrtt
ygiz_mrtt

2554

çiftleşebilir ama siyamlar ve scottishler ne kadar yakın bilmediğimden verimli döller üretebilirlermi bilermiyorum ama anne adayı olacak kedi schootishe baba siyamsa ki kediniz dişi muhtemelen bu şekilde olacak olabilir "belki" 53. kedi türünü keşfedersiniz. ayrıca cins kedilerin hastalıkları insanlarının bilip bilmeden kedisini 2. dereceden yakını olan bir kedi ile çiftleştirmesi gibi nedenlerle ortaya çıkma olasılığı daha yüksek hiçbir kedi türünün safkanı(schottish, basık suratlılar dışında) sağlıksız ,hastalıklı kedi değildir. üreticilerin kedinin şaşı olup olmamasına değil sadece üreyebilme kabiliyetlerine bakmasından dolayı hastalık var. Bu şuna benziyor diyelim ki senin genetiğinde şeker hastalığına yol açan bir gen var DiYELiMKi cins kediler hastalıklı olduğu için ürememelilerse sende üreme?


minnoskoss_123
minnoskoss_123

126965

Katılıyorum Scottish ve Scottish veya Scottish ve British’in çiftleşmesindense Siyam ve Scottishin çitfleşmesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ama bence Kısırlaştırmak en iyi karar olacaktır sizin ve patili dostlarınız için.


minnoskoss_123
minnoskoss_123

126965

Bir de Scottish erkek mi olacak dişi mi?


BenNisa
BenNisa

986

Scottish dişi Siyam erkek.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 162 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 17013 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR