Yavru Kediye Köy Sütü

Shaco

Anket

Süt zararlı verme
(16 oy)
Süt zararlı değil verebilirsin
(0 oy)
Fazlası zararlı ara sıra verebilirsin
(8 oy)
Toplam (24 oy)

Annesi terketmiş bir yavru kedi buldum 2 gündür bakıyorum ufak kasede köy sütü veriyorum sizde zararı dokunurmu aperatif şeyler önerirmisinz?

15 CEVAP

toffy_the_cat

İnek sütü doğal olsada verilmemeli diye biliyorum.Laktoz var ve kediler laktozu sindiremez.Keçi sütü verebilirsiniz.Hiç yoktan iyidir.Eb iyisi çevrede anne kedi aramaktır eper bulamazsan keçi sütü ver.

(orada petshop veya vet yok değil mi?Yada oraya kargo getirirlemi )

Ahsenbb

Haşlanmış yumurtayı insan yavruları bile 6-8 aydan sonra tüketirken küçücük bir cana vermek doğru değil.Yavru kediye önerilmiyor.Ayrıca internetten süt tozu sipariş verebilirsiniz kargo şirketleride çalışmıyorsa eğer en son seçenek süte su katarak vermektir.Sütü direk vermeniz yavru kediyi öldürür zaten yaşamı pamuk ipliğine bağlı.

bappatan

Sulandırıp verebilirsin

Shaco

maalesef olsa süt tozu alırdım köydeyim keçi felanda bakan yok burda ev makarnası verdim azcık yumuşatıp çok sevdi yumurta felan verebilir miyim ?

Evet yumurta haşlayıp verebilirsin. Yoğurt da verebilirsin. Sütü sulandırarak ver ve hep verme ara sıra ver.

toffy_the_cat

Evet sulandırarak verebilirsin ama hep verme dedikleri gibi.Yumurta vs de yer çok küçük değilse

Anonymus552223

1 aylik var mi kedi? Yogurt verin daha iyi sutten. Ama 1 aylik varsa herseyi yer zaten. Haslanmis tavuk vs gibi tuzsuz ve yumusak seyler verebilirsiniz

PiremsesKutsi

İnek sütü sulandırılsa bile mahvediyor midesini

ygiz_mrtt

Haşlanmış yumurta verirken tamamını değil, beyazı ve sarısını ölçülü olarak ver. Yumurta (özellikle de haşlanmış) kedilerin doğasında bulunmadığından yumurtayla sadece protein için beslenmeliler. Süte gelirsek tanımını yapalım süt canlıların yavrularının belirli bir döneme kadar alması gereken vitaminleri ve beslenme ihtiyacını karşılayan sıvı. Ben bunu kimse bilmediği için demedim yalnış anlaşılmasın ama altını çizmek için "canlıların yavruları". Bu demek kediye inek yavrusuna gerekli olan vitaminleri vermek doğru değil her tür aynı sütü çıkarmıyor (bu yüzden yavru kedilere süt anne olarak kedi aranır makak maymunu değil). Süte alternatif olarak bebek maması verebilirsin hani sıcak su ve mama harcı ile yapılan. aptamil almak zorunda değilsin en az 20 lirayada bir kutu olabiliyor zaten Uzunca yetiyor kendimde annesi terketmiş yavru kediyi büyüttüğümden biliyorum

Shaco

20 25 günlük

Sudeckmkc

Laktozsuz süt değilse vermeyin lütfen. Haşlanmış yumurta tavuk et kemik suyuna doğranmış ufak ekmek parçakarı verebilirsiniz

İlla ki süt vereceksen ilk önce kaynat ki içinde ki mikroplar ölsün daha sonra içine de su ekle bence böyle yapınca fazla birşey olmaz ama fazla da süt verme

Shaco

sütü kaynatıyıroum zaten vermeden öncede su ekliyorum bu sabah haşlanmış yumurtanın sarısını verdim sadece imkanım olsa süt tozu alırım zaten ama maalesef

beautifulcat

En yakın klinikten veya petshoptan anne kedi sütü tozu temin etmenizi tavsiye ediyorum. Tuvaletini yapabilmesi için her yemekten ıslak mendille karnını ve tuvaletini yaptığı yeri ovun, 3-3.5 saatte bir besleyin. Hayatta kalması çok zor olur başka türlü. Kediler sütün içerdiği laktozu sindiremiyor, büyük kediler ishal olarak geçiriyor ancak küçük kedilerde ishalin sonu ölümle sonuçlanıyor.

beautifulcat

Yakınınızda süt tozu temin edebileceğiniz herhangi bir yer yoksa internetten de sipariş edebilirsiniz