Acill Bilgi Lütfen !!

Arkadaşlar merhaba. Kedilerimde bugün pireye benzer böcekler gördüm iki kedimde de birer tane gördüm. Ne yapmam gerekiyor ??

6 CEVAP

RayNoX

Pire damlası + pire tasması

Gozdetemizel

Dis parazit yaptirmaniz gerekiyor bunu sormaya gerek yok

toffy_the_cat

Evet dis parazit damlası

Enseye pire damlasi yaptır yaptırdıktan sonra da 3 günde kedilerini suya sokma

gulatakan

Advantage multi damla.klinikten kilosuna göre alıp kendiniz uygulayabilirsiniz.parazitleri dökünce evinizi iyice temizleyin.15 gün sonra pire yumurtaları da ölsün diye bir damla daha damlatın.ben 4kg olan için alıp iki kedime paylastirmistim daha az kilolularken.bunu kesinlikle halletmeniz gerek bu arada.sizi korkutmak istemem ama pireleri yerlerde iç parazit de oluşuyor kedide.siz yanlislikla yutarsaniz(zor bir ihtimal ama )parazit size de geçiyor.ayrica pireler çok hızlı çoğalır kedinizin kanını emerler.tedavi edilmezse anemiye bile neden olabilir.o yüzden ihmal etmeyin

behcetaydinelli

Veterinerinizin dış parazit uygulaması yapması lazım :(
Kendiniz de yapabilirsiniz ama kedinizi yeni sahiplendiyseniz ilk kontrolü veterinerinizin yapması daha faydalı olucaktır.