İç parazit aşısının süresinin geçmesi

Eciel
Eciel

181 Puan

Kedim 4 aylık iç parazit aşısının süresi geçti bayram nedeniyle. İki gündür kusması ve ishali var. Bugün ishalinde kan vardı. Hemen parazit oluşmuş olabilir mi? Yoksa et yemişti pişmiş ama o mu dokundu. Çok korkuyorum bişi olacak diye rahatlamasını sağlayacak ne yapabilirim.


11 CEVAP

Göksuustgelen
Göksuustgelen

841

İç parazitten değildir bana göre kedinizin karma aşısını yaptırmadiysaniz gençlik hastalığına yakalanmış olabilir genellikle gençlik hastalığının belirtisi budur ve yavru k kediler bu viral enfeksiyonu karma aşısı yok ise kapabilir inşallah değildir içinizi rahat tutun kedinizi sevin ona her zaman yanında olacağınızı hissettirin yarın mutlaka veterinere götürün


Eciel
Eciel

181

Karma aşısı yapıldı çok korkuyorum ama


CaglaCagla72837
CaglaCagla72837

18427

Telaş etmeyin veterinerize durumu anlatan bir mesaj yazın hem fikir alın hemde en kısa zamanda kliniğe götürün


Ahsenbb
Ahsenbb

9258

Hemen gençlik hastalığı dememek gerekir.Kalitesiz kuru mamada yapılır veya dokunan bişey.


Ahsenbb
Ahsenbb

9258

Ayrıca iç parazitlerde yapar.Birkaç günden birşey olmaz da zamanında paraziti varsa ve tekrarlanma hapı verilmediyse olabilir.Paraziti olan kediye 15 gün sonra tekrar hap veriliyor yumurtalıkları temizlensin diye.Hemen endişelenmeyin.


Ahsenbb
Ahsenbb

9258

Ayrıca karma aşısı yapıldıktan sonrada kedide bağışıklık düşmesiyle gençlik hastalığı görülebilir çünkü vücudunda vardır o virüs açığa çıkar.2 ay sonra kendini belli eder hastalık.Önce vete gidelim.Mide rahatlatıcı ve ishalin giderilmesi için aşı vurulalım kalitesiz mama kullanıyorsak değişelim.Yoğurt kefir gibi bağırsak düzenleyici ve bağışıklık güçlendiricileri tüketelim.Doktor tavsiyesiyle immuneks de ilave edilebilir.Üşütmüştür belki en son kötüyü düşünelim.Geçmiş olsun


Eciel
Eciel

181

Teşekkür ederim veterinere gideceğim birazdan


Göksuustgelen
Göksuustgelen

841

Ne çıktı umarım kötü birşey çıkmamıştır


ballokumu
ballokumu

1375

Ne çıktı?


Eciel
Eciel

181

Viral enfeksiyon teşhisi konuldu. Antibiyotik ve serum tedavisi başlatıldı. Haşlanmış tavuk veriyorum birde bugün daha iyi. Cevaplarınız için teşekkür ederim, çok çaresiz kalmıştım.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 148 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 13569 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR