Köpeğim Ot Yiyor

Tuba1

Bahçede baktığım Rus fino kırması bir köpeğim var 5 yaşında çok fazla ot yemeye başladı. Bu bir rahatsızlık göstergesi mi? Her otu yemiyor sadece bir çeşit ot yiyor

3 CEVAP

Uygi

Merhaba, Köpekler ve kedilerin ot yemesi normaldir. Yemelerinin sebebi genellikle midelerini rahatlatmak ve gaz oluşunu engellemektir. Yani yemesinde bir sorun yoktur.

İyi Günler.

Anonymus552223

Sokaktaki otlardan parazit bulasabilir.

Evet kediler ve köpekler genelde ot yiyorlar normal. Kedileri rahatlatmak için malt macun kullanıyoruz genelde ama köpeklerde böyle mi bilmiyorum.