Kedimin Cinsi Maine Coon Olabilir Mi

GKilic

9 ay önce 5 aylıkken sokaktan sahiplendiğim kedimin cinsini çok merak ediyorum. Veteriner melez dedi ve pasaportuna tekir yazdı, ama benim bildiğim tekir bir cins yada ırk değil kürkünün deseni. Mesela scottish yada british kedilerde kürk renk ve deseninden dolayı tekir olabilirler. Kedimin tekir olduğu ortada ama cinsi ne? 1 yaşından sonrada baya irileşti kucağımda zor tutuyorum. Biraz kilo almış olabilir ama boyu da uzun başka kedilere göre. Maine Coon cinsini araştırdığımda çok ortak özellikleri olduğunu fark ettim. Maine Coon yada kırması olma ihtimali varmıdır sizce?

7 CEVAP

Maine coon gerçekten ve gerçekten büyük bir kedi. Koyun boyutunda diyebilirim. Evet tip olarak benziyor sizinki de ama sanmıyorum açıkçası. Ha diyince bulunan bir cins değil çünkü, sokakta çiftleşip denk gelmesi çok zor bence

toffy_the_cat

Benim sokaktaki bir kedimi herkes Sibirya kedisi sanıyor ama kendisi düz sokak kedisi.Cşnd anıp eve almaya öalışnalra oldu ama oğlum yaklaştırmadı:-D.Annesi siyah sarımsı belirsiz lekeli babası beyaz siyah bir kedi.Kardeşi onun yarısı o ondan büyük yani Maine coon değildir:-D

ballokumu

Cinsi ne bilmem ama bence çok değişik bi kediniz var çok farklı

Ay aynısı bende var geçici bakıyorum sahiplendiremedim büyüyünce hafif daha tuylusu olacak

Herkeste varmış aynısından, bizde de var :). Sokakta baktığım tekir kızım aynı sizinkine benziyor. Sokaktan geçen insanlar hep soruyorlar, cins mi bu nerden aldınız yavrusu olursa verir misiniz... Sadece renk desenleri tekir ve biraz iriler.

GKilic

1 yaşından sonra çok büyüdüğü için merak ettim. Yani bir yaşında olan kedilerden çok daha büyük ve iri yapıda. Biraz kilolu kabul ediyorum ama boyu da uzun olunca olabilir belki diye düşündüm. Sizce nedir?

GKilic

Üçüncü resim şu anki hali