Kedim Bağırıyor!!

ecemcal

Kedim sürekli dışarı çıkmak için bağırıyor. Kapıda asılı olan anahtara atlıyor. Kapı açıldığı anda hemen kaçıyor. Nasıl bir çözüm bulabilirim bu duruma

4 CEVAP

bidiboom

Benim oglan da boyleydi, bizim vet disarinin kedileri apartmana girmiyorsa (ölümcül bir hastalik kapmamadi icin) kapisi kapali apartman girisi, merdivenleri, oralarda dolasmasini onerdi, merdivenlerdeki kucuk pencerelerden kacmamasina dikkat ediyorum, bir de diger dairelerin onundeki ayakkabi vs esyaya zarar vermemesi icin yanlarinda ben de geziyorum (bir de kizim var ama oglan gibi disari delisi degil:), boylece hayvan da tikilip kalmiyor biraz keyif yapiyor.. bunlar dogal egilimler, kedi ozgur ruhlu, sahsiyetli bir yaratik, istediginiz sekle girmez zorlarsak evet gucumuz yeter ama psikolojisi bozulur, bana gore en guzeli disari ihtiyacini bir nebze karsilamak ama her istediginde de cikarmamak, simdi olmaz annem ama sonra cikaricam insallah dedigimde cok guzel anliyor, ama ben de soz verdim mi tutuyorum (ozel bir durum yoksa), o yuzden simdi o dediklerinizin hicbirini yapmaz oldu:)

Kedinizin kısır değilse çiftleşmek için çıkmak isteyebilir

Eymentalay

Kediniz sizinle inatlaşıyor kim daha inatçı olursa o kazanır. Evde sevdiği şeyler verin yaş mama,kırmızı et, tavuk eti falan haşlayıp verin ve asla dışarı çıkmasına izin vermeyin zamanla vazgeçecektir

ecemcal

Teşekkür ederim cevaplarınız için