Nd Mama Tavsiyesi?

Zynpkck

Kedim 4.5 dişi kg nd mamaya geçmeyi düşünüyoruz tavuklu mama olmaz sizin kullandiginiz mama hangisi kuzulu ve balıklı ve bıldırcın seçeneğim var kısır bi kedi fakat o katagoride pek seçenek bulamadım tavuksuz sizce hangi içerikte olan mamayı almalıyım

14 CEVAP

Ahsenbb

Benimkide balık hiç sevmez 5kg almıştım zar zor alıştırdım biter bitmez tavukluya geçiş yaptım:)Kedinizin tahıla da alerjisi olabilir ancak deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz bence öncesinde kısırlaştırılmış n&d tahılsız tavuklu deneyin bir düzelme olmazsa düşük tahıllı kuzu etli deneyebilirsiniz gene tepki gösterirse n&d tahılsız içeriği tavuk olmayan bir mama deneyebilirsiniz gerçekten bazı kediler alerjik oluyor

Zynpkck

Tavuklu mamalar kedimde kepek yapıyo biraz alerjik sanırım ama tamda emin değilim napsam bilemedim

Bhrsnmz

Benim kedim de dişi ve 4.5 kilo tavuklu N&D kısır mama kullanıyorum çok da seve seve yiyor neden tavuklu tercihiniz değil anlamadım ama içeriği oldukça iyi

toffy_the_cat

ND bıldırcınlı ve narlı kısır maması alabilirsiniz ama tavuk yağı var maalesef.

toffy_the_cat

Bileşimi: Taze bıldırcın eti (%32), kurutulmuş bıldırcın eti (%30), bezelye nişastası, tavuk yağı, kurutulmuş balkabağı (%5), kurutulmuş bütün yumurta, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hidrolize balık, balık yağı ( ringa balığı), kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fruktooligosakkarit, maya özütü (mannanoligosakkarit kaynağı), kurutulmuş nar (%0,5), kurutulmuş elma, kurutulmuş ıspanak, fisilyum (%0,3), kurutulmuş frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş yaban mersini, sodyum klorid, kurutulmuş bira mayası, rezene (%0,2), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özütü (lutein kaynağı).

Katkı maddeleri (kg'da) - Besinsel ilaveler: A Vitamini 18000IU, D3 Vitamini 1200IU, E Vitamini 600mg, C Vitamini 300 mg, Niasin 150mg, Pantotenik asit 50mg, B2 Vitamini 20 mg, B6 Vitamini 8,1mg, B1 Vitamini 10mg, H Vitamini 1,5 mg, Folik asit 1,5 mg, B12 Vitamini 0,1 mg, kolin klorür 2500mg, Beta- karoten 1,5mg, methionin hidroksilaz analoğunun çinko şelatı 910mg, methionin hidroksilaz analoğunun manganez şelatı 380mg, glisin hidratı demir şelatı 250mg, methionin hidroksilaz analoğunun bakır şelatı 88mg, selenometionin 0,40mg, DL-methionin 5000mg, taurin 4000mg, Doğal kökenli katkı maddeler: aloe vera özütü 1000mg, yeşil çay özütü 100mg, biberiye özütü. Antioksidanlar doğal kökenden gelen tokoferoldan zengin.

Analitik bileşenler: Ham protein %46, ham yağ %11, ham lif, %5,5, nem (maksimum) %9, ham kül %8,7, kalsiyum %1,5, fosfor %1,3, Omega-6 yağ asidi %2, Omega-3 yağ asidi %0,45, DHA %0,3, EPA %0,1, Glukozamin 1200mg/kg, Kondroitin 900mg/kg.

1.5 kg'si *********'da 113 TL

En çok balıklı seviyorlar genelde kediler. Biz de şu an balıklı düşük tahıllı kullanıyoruz. Kısır olmalarına rağmen yetişkin maması alıyorum. Hiçbir sorun yaşamadık.

Zynpkck

Malesef deneme yapabilecek bütçem yok kedimin tavuğa alerjisi varsa mama çöpe yada bahçedeki kedilerime gidecek süreklide mama değiştirme onu alıyım beğenmedi şunu alayım malesef imkanim yok kedimide yormak istemiyorum açıkcası bıldırcınlı yada balıklı olan arasında kaldım bakalım

Emrondre

Nd nin kuzulusu bıldırcınlısı balıklısı ve diğerlerini hep kullandık ve kedim severek yiyor hepsini şimdi ördekli olanı severek yiyor hem tahıllı ve tahılsız olarak da ayırt etmeden aldım ki sıkılmasın diye kedim dişi ve kısır ve hareketli bir kedi benim size tavsiyem farminadan denemek için küçük mama paketlerinden isteyebilirsiniz kediniz hangisini severse ona göre alırsınız mamanızda boşa gitmez

pinarcaya

Ben de nd tavuklu kisir kullaniyorum uzun zamandir. Tuyleri cok dokuluyor diye bu sefer bildircinliya geccem. Yuksek miktarda tavuk yerine icindeki az tavuk yagina razi.oldum cunku baska kisir mamasi yok nd nin. Umarim ise yarar da burdan bi bilgilendirme yaparim:) eger bildircinli alacaksaniz *** de 5 kglik paketleri var.

Zynpkck

Kapıda ödemeli bi site arıyodum alıcam bi kaç güne

Emrondre

Petlebi , ********* , *******, ********* bunlar kapıda ödeme ile alış veriş yapabilirsiniz

Zynpkck

Sadece *********da 5kglık olanı var

beautifulcat

Bıldırcınlıyı da tavsiye etmiyorum eğer tavuğa alerjisi varsa. Bıldırcın eti tavuk etine yakındır, onun da alerji oluşturma olasılığı yüksek ne yazık ki. Kuzuluyu tavsiye ederim. Balıklı da şu yönden içime sinmiyor çünkü, balıklı kuru mamalarda cıva tehlikesinden dolayı kullanmak istemiyorum ben :/

Zynpkck

Dönüşümlü olarak deniyeceğim sanırım kuzulu bıldırcınlı ve balıklı yada balıklı kuzulu bıldırcınlı bakalım kilo almaya çok müsait bi kedi ondan dolayı bu endişem ilk bıldırcınlıyıda deniyebilirim kafam karma karışık oldu