N&D Mamaya Geçmek İstiyorum Ama..

ygiz_mrtt

Anket

Tahıllı
(7 oy)
Tahılsız
(13 oy)
Toplam (20 oy)

Ares'in (4 aylık şuan) sütten kesildiği günden beri Orijen kullanıyorduk ama veterineri N&D'nin daha sağlıklı olduğunu söyledi bizde sorduk hani tahıllı tahılsız veterinere istediğiniz kullanın belirgin bir fark olmaz dedi ama forumlarda okuyunca tahıllının kedilerin ana besin maddesi olmadığından kullanılmamalı diye okuduk ama tahıl olursa besin değeri açısından daha sağlıklı mı olur polemiğine girdik. Bu açıdan tahıllı kullanmamız mı daha sağlıklı olur yoksa tahılsız mı?(Orijen tahılsızdı)

16 CEVAP

Sselin1

Normalde tahilsizi öneririm ama kuru mamada yüksek protein biraz korkutuyor beni n&d mama da en yuksek proteine sahip. Yalniz iki mama arasindaki tek fark tahil degil tahilsiz seceneginde %10 daha fazla et var. Oyuzden karnonhidrat orani daha dusuk. Bence en mantiklisi düşük tahilli verip bir ögün de hazir veya ev yapimi yas mama vermek