Kulak Uyuzuna Elma Sirkesi

Cakiland

Merhabalar. Köpeğim kulak uyuzu kaptı. Veterinere gittiğimizde kulağını temizleyip biyomite kulak damlası verdi. Damla geçirir gibi oluyor ama hastalık sürekli tekrarlıyor. Birkaç yerde okuduğuma göre elma sirkesi ile su karışımının etkili olabileceğini düşünüyorum. Bu konuda fikri olan var mıdır

7 CEVAP

Ben de iyi geliyor diye duymuştum, ama siz yine de veterinerinize sorarak kullanın.

Cakiland

Danışacağım ama güvenemiyorum da. Verilen kulak damlası tamamen bitti haftada 3 kez damlattığımız halde ve geçmek bilmiyor. Yemeden içmeden kesildi neredeyse kızım ://

Başka bir veterinere de götürün isterseniz. Vetmate uygulamasını indirip ordan da sorabilirsiniz.

Cakiland

Bu uygulamayı bilmiyordum. Çok teşekkürler

Merhaba, sirke su tabi ki ilerlemiş hastalıkları geçirmiyor. Fakat dezenfekte ettiği için hafif hastalıklarda başarı sağlıyor, tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Ben haftada 2 kez kulağını sirke ile temizliyorum kedimin. Uzun süredir de bir şey olmadı. Koruma gibi düşünüyorum sanırım.

Cakiland

İlerlemiş olduğunu sanmiyorum. Zaten damla tedavisi yaptığımız için çok da kötü değil kulağı. Ama yine de rahatsız edici o yüzden bunu denemek istedim. Teşekkürler

beautifulcat

Sirkenin fermente edilmiş (ev yapımı, doğal,organik) olmasına dikkat edin. Fabrikasyon usulü sirkeler yarardan çok zarar verir.