Kedime İç Parazit Hapi Veremiyorum

Sulecrn

Arkadaşlar kedime iç parazit hapını tüm yutturmam lazım ama yapamıyorum o yüzden ezip suya attım onu da şırıngayla vereceğim ama tadından tiksinip yaklaşmıyor tutturmuyor kendinj ve agzinda köpürdü sizce veterinere mi yaptirayim bu arada mamasina suyuna koysamda onlari da yemiyor

10 CEVAP

PsLuna

İlaçlar öylece suyla karıştırılmaz yapısı bozulmjş olabilir Allah korusun etkileşime girerse zehirleyebilir bile. Hapı yuttıramıyorsanız zorlayıp hayvana tramva yaşatmayın veterinerde yaptırın ilaç uygulamalarını

beautifulcat

Veteriner hekime gitmenizi tavsiye ederim.

Sulecrn

Veteriner suya karıştırın demişti

Evet keşke kendi kafanıza göre suyla karıştırmasaydınız. Sıvı bir ilaç var sarı, adını hatırlayamıyorum şu an onu alabilirsiniz. Gerçi benimkiler onu da tükürüp kusuyorlar hapı da. Çok zor içiriyorum.

Anonymus552223

Ben de suyla karistiriyom ama suyu cok az koyuyorum. Ensesinden tutup yan dişlerinin arasindan sıkıyom. Köpuruyo biraz birazini da tukuruyo. Diger yontemi yapamiyorum ben, mamasina katinca da mamayi yemiyor. Ustune hemen yaş mama veriyom agzinin tadi yerine gelsin diye. Su ile karistirma olayini veterinerden duydum ama her ilaca yapilmaz tabi. Benin haplar beyazdi sizinki sariymis

Sulecrn

Teşekkürler

Sulecrn

Teşekkürler

Sulecrn

Birse hapı alali 15 gün oldu ilk şırıngayla denedigumde agzi cok az köpürdü sizce haptan mi

Sulecrn

Çok şükür zor oldu ama yutturdum

Anonymus552223

Ama cok hizli yapmak lazim korkutmadan