Nd Mama Protein Miktarı

KocakurtFk

Merhabalar. Iki kısır kısır kedim için ND mamaya geçmeyi düşünüyorum. Lakin birinin tavuğa alerjisi var. Iceriklerine baktım biraz. Protein Miktarı %44 civarında. Bu protein herhangi bir sorun yapar mı?
Ve ekstra olarak sayfa çok bilgilendirici. Bunun için de herkese teşekkürler ..

3 CEVAP

KocakurtFk

Cevabınız için teşekkürler. Gün aşırı yaş mama veriyorum hatta bazen her gün. Hareketlilerde. Birbirleri ile oynamayı seviyorlar. Bu şekilde bilgilendirmeniz gayet iyi oldu.

beautifulcat

Bol su tüketirse, haftada 2-3 defa temiz içerikli bir konserve mama yerse (evde kendi yaptığınız yaş mama da olabilir) , bir sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum. Kediler zorunlu etçildir, vücut fonksiyonlarının devam edebilmesi için ete ihtiyaçları var. Etten korkmayın. Kül oranına dikkat etmenizi tavsiye edebilirim bir tek. Ve konserve mamanın önemi için şu linkteki yazıyı okuyun lütfen. Veteriner hekim Lisa Pierson'ın yazısı: https://catinfo.org/docs/TurkishTranslation-KediniziBeslemek.pdf Tavuğa alerjisi varsa, bıldırcın eti gibi tavuğa yakın etlerden de uzak durabilirsiniz, kuzu etli mesela idealdir.

beautifulcat

Kısır kedilerin aktivitesini arttırırsanız mamanın protein değerinin fazla gelme olasılığını da azaltmış olursunuz.
Bol su (gerekirse şırınga ile ağzına sıkıyorum, mamasını sulandırıyorum)
Haftada 2-3 defa ıslak mama
Bol aktivite
kısır Kediler için idrar yolları adına üretilmiş macunlar var, onları kullanırsanız da (hekiminizin tavsiyesiyle) eminim daha iyi olacaktır.