Yavru Kedilerde Kabızlık

Cns23

1.5 aylık gelişim geriliği(yaklaşık 250 gr.) olan kedimde kabızlık sonucu poposunun kenarları yara oldu.. 1 gündür de kabızlık jöle kıvamında ishale döndü.. Yaraları için ve sindirimi için ne yapmalıyım..

7 CEVAP

Ahsenbb

Kediniz cok küçük olduğu için ve ilaçlar bana hep uzak olduğu için bitkisel olarak sarı kantoron yağı kullanabilirsiniz.Yalasa bile rahatsız etmez midesini.Sarı kantoron yağının yaraları iyileştirici mantarı ve egzamayı geçirici özelliği vardır.Okuyacak arkadaşlar için bilgilendiriyorum.Ama illa ilaç kullanmak istiyorum derseniz veterinerinize danışabilirsiniz

Zeytinyağı denediyse veteriner lavman yapmalı. 2 haftalık kedim için 2.gün yaptırmıştık. Ne kadar oldu?

Denediysen*

Cns23

Zeytinyağı denedik lavman da yapışdı şimdi ise ishal oldu..ne yapmalıyım..

Ahsenbb

Veteriner bağırsak florasını düzenleyici şurup vs vermedi mi?Vermediyse talep edin.Ayriyeten ev yoğurdu verebilirsiniz.Fazla değil 1 tatlı kaşığı-1 yemek kaşığı kadar ben dolaptan çıkardığım için hep sıcak suyla karıştırıp veririm

Cns23

Proplan toz ilaç var onu veriyorum.. Peki yarası için ne sürebilirim..

Cns23

Tmm alayım o zaman.. Teşekkür ederim..