Kedimi Evde Birakip Tatile Gitmek

Pars-

Iyi günler,
Ben almanyada ikamet ediyorum, yarin itibari ile türkiyeye tatile gidiyorum 3 hafta boyunca, bir profosyonel bakici tutum her gün 2 kez yarim saat toplamda 1 saat kediye ile oynicak tuvaletini temizliyecek mama ve suyunu temizleyip yenileyecek buraya kadar hersey iyi ancak 7 yasinda bana bagli erkek bir kedim var ismi pars, bana bagli oldugunu surdan cikardim, aile fertleri uyusa bile ben uyumadigim zaman uyumaz ben uyudugum zaman yanima gelip kivrilip uyur, isten sonra beni kapida bekler, ev kedisi balkonumuz var oraya cikmayi seviyor. Benim sorum ve endisem su acaba ben 3 hafta boyunca evde olmadigimi anliyacak acaba strese girip yemek yemeyi kesermi yada küsermi ?

10 CEVAP

Anonymus552223

İnsallah bakici dedigini yapar kamera koysaydiniz:( biraz sıkılir tabi ama baska care de yok sanirim.

Büyük ihtimalle küser size. 3 hafta çok uzun. Ama yemeden içmeden kesilecek kadar depresyona gireceğini sanmıyorum. Sürekli yattığı yerlere kokunuzun sindiği tişörtünüzü falan koyabilirsiniz. Gelince de bol bol yaş mama ödül mamasıyla gönlünü alırsınız.

Pars-

evet 23 gün sonunda yavruma kavustum, bakici cok iyi bakmis, geldigimde yemeginide yedi küsmemisti cocuklar gibi sevindim. Her ikiside güzel zaman gecirmisler :P

https://i.imgyukle.com/2019/09/08/ogOF6I.jpg

Tesekkürler bütün cevaplar icin

Pars-

Kedizeytinvepeynir
Tesekkür ederim cevap icin, ilk bakici dün geldi tepkisi ne olacak diye, her eve yeni gelene tepkisi" kacip, süzüle süzüle gelip koklamak sonra tekrar kacmak" gelen bakiciyada aynisini yapti hic yaklasmadi, herseyi ayarladim ancak hala icin rahat degil gözüm arkada, bana küssün onu halederiz insallah yemekten icmekten kesilmez, 3 farkli yatagi 10un üzeri oyuncagi var acaba Sıkılirmi diye düsünüyorum hep

Gelen bakıcı oyun da oynatmaya çalışsa olmaz mı? Bakıcıya üç dört günde alışır bence, alıştıktan sonra oyun oynasalar sıkılmaz.

Anonymus552223

Yoo endiselenmeniz tamamen normal, ben en gec 10 gun evde biraktim kedimi, babam hergun geldi sevdi ilgilendi. Ama dondugumde kedi bir sure poposunu temizlemedi. Cok kirli gezdi. Sanirim bir tepkiydi bu. Sizi korkutmak icin soylemiyorum ama oluyor boyle seyler. Yine de yapilacak baska birsey yoksa mecbur dayanacak. Her kedi de ayni olmaz tabi

beautifulcat

biraz üzülür muhakkak ama onu evinden ayırsaydınız daha çok üzülürdü :) sizi arar ama yemekten içmekten kesilmez, geldikten sonra biraz vitamin takviyesi yapabilirsiniz ya da bakıcı da yapabilir, böylece strese girdiğinde vücuduna etkisi daha az olur. gözünüz arkada kalmasın. yolunuz açık olsun

Pars-

epiglottis cevabin icin tesekkür ederim, bakici bir firmaya ait, benim hanimimla ilk izlenimim bakici cana yakin sevecen, istekli dedigimiz herseyi harfi ile dinledi tamam dedi, zaten bana hergün video yada resim yollayacak.Daha önce 3 gün boyunca tek basina kaldi bakicisiz bir osrun olmadi ancak simdi 21 gün, beni endiselendiriyor. Benim yapim geregi ben hayvanlara cok düskünümdür belkide bu yüzden böyle endise duyuyorum, cunkü benim hanimim icin bakici tutuldu sorun yok havasinda :P zaten bana hep sen normal degilsin diyor bu konuda

Pars-

Belkide benim buraya soru sormam sebebim bile icimdeki o endiseyi, rahatsizligi biraz bile olsa azaltmak tekrardan tesekkür ederim cevaplar icin

Gizem32

Bende kedimi bırakıp gitmiştim sakın yapmayın kediniz hiçbirşry yemez içmez ve yalnızlıktan sıkıntıya giriyor hastalanıyor benim kedimde bunlar olmuştu ve bidaha yanlız bırakmadım