Mahalledeki Kör Kedi

yck

Arkadaşlar yan mahallede kör bir kedi var. Bir evin önünde yaşıyor ev sahipleri arada besliyor ama yeterli olmadığını düşündüğümden fırsatım oldukça beslemeye çalışıyorum. Geldiğimi hemen anlıyor parçalarıma filan sürtünüyor. Sorum şu ki evde de bir kedim var sokakta ki kör kedim paçama sürtündüğünden dolayı mikrop bulaşıyormudur ve bulaşıyorsa evdeki kedime geçip onu etkilermi. Etkiler diye her seferinde yıkamak durumunda kalıyırum

3 CEVAP

Anonymus552223

Evdeki kedinin aşilari tamsa birsey olmaz.. tam olmasa da birsey olma ihtimali paçadan ve giysiden zor. Aymi suyu ve ayni tuvaleti paylasmalarinda bulasiyor çogu sey

beautifulcat

ben bulaşabileceğini düşündüğümden dolayı -belki biraz da evham :D - sokak hayvanları ile temasa geçersem hemen kıyafetimi evdeki kedime dokunmadan kirli sepetine atıyorum. karar sizin tabii ama veteriner hekimimiz de bize böyle demişti, yıkamasanız bile kedinin ulaşamayacağı yerlere koyun bence kıyafetinizi.

yck

Aşıları tamda yine birşey olur diye korkuyor insan