İki Kedim Anlaşamıyor

25 Haziran’dan beri birlikte olan iki kedim hala kavga ediyorlar. Mamalarını yan yana yiyorlar, birbirlerinin tuvaletlerine yapıyorlar, birbirlerinin suyunu içip mamasını yiyorlar ama yine de kavga ediyorlar hala. Günde 5-6 defa kavga oluyor birbirlerine pati atma şeklinde bazen de tıslama şeklinde. Nerdeyse 2 ay oldu ama hala böyleler. Ne yapmalıyım? Alışamayacaklar mı? İlk zamanlarına göre daha ılımlılar ama hala kavga ediyorlar.

5 CEVAP

Anonymus552223

İki ayri tuvalet oldugu halde mi ayni tuvalete yapiyorlar? Bi de kisir kediler mi? Cinsiyetleri ne

İki ayrı tuvalet var. Hangisine isterlerse ona yapıyorlar. Biri mesela pembe tuvalete yapıyor, diğeri de gelip pembe tuvalete daha temizlememiş olduğumuz halde yapabiliyor. İkisi de kısır. Eski kedimiz 10 aylık dişi kısır kediydi, ikinci sahiplendiğimiz 1 yaşında erkek kısır değildi ama biz aynı evde yaşamaya başlamadan sahiplendiğimiz kediyi kısırlaştırdık öyle aynı evde yaşamaya başladılar

Yardımcı olabilecek yok mu?

Aynı evde yaşayan iki kediyi birbirine alıştırmak çok zordur .iki kediyi yanına çağırıp sevdikleri ödül mamaları ile yakınlaştimayi deneyebilirsiniz özellikle sıvı ödül mamaları ile

Yakın durup kavga etmediklerinde ödül maması veriyorum. Yakın şekilde ikisini de aynı anda oynatıyorum. Ama yeni sahiplendiğimiz kedi biraz kıskanç. Bugün eski kedimize pati attı eski kedimizin gözünün hemen altı kanadı. Normalde böyle birbirlerine zarar vermiyorlardı yanlışlıkla oldu muhtemelen. Sadece 2 ay olmasına rağmen hala anlaşamıyor olmaları kavga ediyor olmaları normal mi?