Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi Kısırlaştırma

saitgulsen
saitgulsen

830 Puan

Anket

Doğum yapmadan önce kısırlaştır
(23 oy)
Önce bir doğum yapsın
(2 oy)
Toplam (25 oy)

Merhabalar, sahiplendiğim dişi kedimi kısırlaştırmak istiyorum ama kime söylediysem; "önce bir doğum yapsın" diyor. "Neden" diye soruyorum "öyle tavsiye ediyorlar" diyor. Biraz araştırma yaptım, internette de bir iki doğum yaptıktan sonra kısırlaştırma öneriyor çoğu kimse ama neden? Bunun bir cevabını bulamadım. Sağlığı ile alakalı bir şey mi? Bilgisi olan var mı?


12 CEVAP

minnoskoss_123
minnoskoss_123

127274

Alakası yok. İnsanlar (bilgisiz ve bencil olduğunu düşündüğüm insanlar) yok kedim anne-babalığı tatsın, onun yavrularını görmek istiyorum, ondan hatıra kalsın diye canlarımızı çiftleştiriyorlar. Oysa olan sokak hayvanlarına, barınaktaki hayvanlara, geçici evinde yuva bekleyen canlara ve zorla çiftleştirilen patili dostlara oluyor. Ayrıca kedi, köpeklerde anne-baba-kardeşlik duygusu yoktur. Kısırlaştırmanız daha sağlıklı olacaktır:)


saitgulsen
saitgulsen

830

Bu mu yani tüm mesele? Bir - iki defa doğursun diye bunun için mi diyorlar?


Mamos
Mamos

91

kedi kısırlaştırmak için FATİH HAYVAN HASTANESİNDEN şaşmam hem çok uygun fiata yapiyorlar ,muayene edip tahlil yapiyorlar uygun bulurlarsa ameliyat ediyorlar benim tontişim bir gece de orada kaldi ertesi gün ilaçlarini yapip verdiler 02125213400 dan her zaman arayip bilgi alabilirsiniz


saitgulsen
saitgulsen

830

Bilgi almak için arayabilirim belki, teşekkür ederim lakin ben Ankara'da yaşıyorum. Kısırlaştırma işlemi için İstanbul'a gelemem :)


Göksuustgelen
Göksuustgelen

1090

Doğum yaptırma taraftarı değilim dişi kediler doğum yaptıkça ömürleri kısalıyor ne kadar erken kısırlaştırırsaniz o kadar iyi anestezi riski az olur


epiglottis
epiglottis

125127

Doğum yaptirirsaniz, kediniz cins degilse yavrulara yer bulmak çok sıkıntı olur. Bulsaniz bile yavru buyuyunce veya yaramazlik yapinca geri getirme disari atma ihtimalleri var. Evde dogup buyuyen yavru da hicbir sekilde disari adapte olamiyor. Anne ve yavrulara 2 ay boyunca beraber bakmak ta keyifli olmasina ragmen cok zahmetli. Kedim anneligi tatsin diyorlar evet, duygusal sebeplerle kisirlastirmiyorlar yani. Ama etrafta cok caresiz yavru var ben bu yuzden kisirlastirma ve kedi nufusunu azaltma taraftariyim


pufik
pufik

930

Tabikide doğum yapçak ondan sonra sorulcak sorumu ya


Raubeyaz
Raubeyaz

3227

Doğum yaptıkça ömürleri kısalması saçma, bizim köyde 10 yıldan fazla yaşayan bir kedi var, adını Fadime koymuşlardı, neredeyse benim ile büyüdü. Her sene 4 tane yavrusu oldu ve hepsine de köyde bakıyorlar.
Hâlâ yaşıyor, demek ki öyle bir şey yok


minnoskoss_123
minnoskoss_123

127274

@pufik iyi, düşünceli, akıl sahibi, mantıklı, hayvansever sahip patili dostuna doğum yaptırmaz, çiftleştirmez. Kısırlaştırır.


saitgulsen
saitgulsen

830

@pufik iyi de neden doğum yapmalı? Ben nedenini merak ediyorum.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 319 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19245 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR