Kesimde Bir Aydır Değişiklik Var Ve Bu Beni Endişelendiriyoe

Sevvalim

Bir aydır kedim olduğundan çok sakin hep uyuyor ,evde büyük bir süs var alçıdan yapılma hep onu yalıyor ısırıyor şimdide kumunu yemeye başladı tuvaletini taş gibi yapıyor bir solgun çok endişeliyim lütfen yardımcı olun ne olabilir bu

21 CEVAP

toffy_the_cat

Reflex kullanmayın acilen değiştirinBütçeniz reflex civarıysa golosi,aro

toffy_the_cat

Golosi=15-18 TL
Aro=7.5 TL
Matisse=25 TL
BritCare=32-35 TL
N&D=35 TL
FitMin=35 TL
Sanabelle=30-35 TL
İnstinct=55 TL
Bravery=60 TL
Pro Nova=15 TL

(bravery ve instinct yanlış fiyat olabilir çok geldi bana ama nette böyleydi)

Ben de arkadaşlara katılıyorum vitamin eksikliği vardır. Öncelikle bentonit kumdan çam peletine geçin bence. Bentonit yemesindense pelet yemesi daha iyi olur bence, en azından dışkısı taş gibi olmaz. Mama olarak daha kaliteli bir mama almaya bütçeniz yetmiyorsa zoovital üç etkili malt alın. Reflexin taurin oranı düşüktür büyük ihtimalle, gimcat taurin maltı da alsanız çok iyi olur. Ama reflex pahalı ve güzel değil, golosi daha iyi.

Sevvalim

Veterinere annem götürdü veteriner direk vitamin eksikliği demiş biocanino adlı bir ilaç verdi şu an biraz daha iyi ama hiç hali yok bir haftadır kullanıyoruz ilacı mamasınıda deiştirdik arada sola doğru düşüyor ama birazcık daha iyi benim için rahat deil o yüzden başka veterinere götürüp kanına felan baktırmak istiyorum ama ankarada iyi bir veteriner bilen varmı acaba

Sevvalim

Mamasını royal canın aldım baya güzel yemeye başladı

Dorukgiller veteriner kliniği var Çankaya Ankara da çok iyiler . İnsan yavrularında da vitamin eksikliğinde kum yeme toprak yeme vb gibi ilginç eğilimler olur demek kedilerde de öyle. ama vitamin yerine belki hemen toparlayacak bir iğne yapabilirler.