Kesimde Bir Aydır Değişiklik Var Ve Bu Beni Endişelendiriyoe

Sevvalim

Bir aydır kedim olduğundan çok sakin hep uyuyor ,evde büyük bir süs var alçıdan yapılma hep onu yalıyor ısırıyor şimdide kumunu yemeye başladı tuvaletini taş gibi yapıyor bir solgun çok endişeliyim lütfen yardımcı olun ne olabilir bu

21 CEVAP

Kevserhaksever

Parazit kaynaklı ya da fizyolojik bir sorun olabilir veterinere götürmekte fayda var aksi takdirde daha kötü sonuçlar doğurabilir

Hemen vitamine baslamaniz gerek benimki de kum toprak yemeye çalışıyordu vmp vitamin bide biopet in macunu var onu kullandik her gün bizimki çok geç düzeldi siz de veterinere gidin doğru vitaminleri versin kum yemesi çok zararlı

Sselin1

Aynen kediniz vitaminsiz kalmis olabilir hangi mamayi kullaniyorsunuz.

bidiboom

Kum yiyorsa ve kumunuz bentonitse, bu diskinin neden tas gibi oldugunu aciklar: siviyla birlesince taslasan bir madde yiyor.. cozum olarak ben bagirsaklari hizlandiran ve diskinin yumusak cikmasini saglayan, yani laksatif bir gida verirdim ve tabii bol sivi, su bentoniti cozer, yani su az/bentonit coksa taslasir, su cok/bentonit azsa erir .. laksatif olarak ta aklima sut geliyor, bir de biz insanlar mesela kayisi, incir gibi seylerle, kuru kayisinin pisirilip ilik yenmesiyle, bu gibi seylerle hizlandiririz ya, bunu kedide yapacak sey nedir? Ya veterinerinizden (ki daha iyisi bu), ya da internetten edineceginiz bilgi lazim size.. tabii bu acil cozum, asil tum bunlari NİYE yapiyor, bu sorunun cevabi icin kesin veteriner lazim.. bir de bentonit yeme ve diskinin sertligi konusunu ve kedi icin ne laksatiftir, bunlari veterinerinize gitmeyi beklemeden veterinerinizi arayarak ogrenebilirsiniz, bu tip seyleri telefonla halledebilirsiniz, sonra asil mesele icin gidersiniz mesela..

srplzngl

Anemi ya da vitamin/mineral eksikliği büyük ihtimalle. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Diş etleri ne renk şu anda?
Ben sizin yerinizde olsam veterinere götürüp kan sayımı isterdim.

Anonymus552223

Bir ara benim kedim de duvarlari yaliyordu. Sanirim vitamin eksigi dedikleri gibi. Yalniz kum yeme aliskanligi bitene kadar geçici cozum olarak kum kullanmayin bence. Gazete kumaş parcalari, torf toprak, dogal çam peliti gibi seyler kullanin.

Çok ama çok zararlı yani benimki de 2 yaşında. Biraz daha kaliteli mama kullansanız iyi olur. :)

Zynpkck

Yani kaç aylık kediniz yazın biraz daha miskin olurlar da kum yeme konusunda bi fikrim yok içinizin rahat etmesi için veterinerinize bi danışın derim

Sevvalim

Kedim 2.5 yasında haftaya götürebilicem veterinere malesef mama olarak reflexin mamasını kullanıyorum ek gıda olarak ne verebilirim ki acaba vitamin için şimdilik

Yaladığı Tüylerini kusması için malt veya kedi çimi kullanın vitamin için ise gimcat ın bazı macunları ve vitamin içeren ödül mamaları var onları tavsiye ederim mamasinin içine o ödül mamaları ni koyarsanız vitamin alır

srplzngl

Dışkısı ne renk?

mmuratyilmazz

Nörolojik bir problem olabilir kedim bu davranislardan sonra epilepsi krizi gecirmisti

Sevvalim

Benim yanımda olsa şimdiye kadar hemen veterinere götürecektim ama şu an annem ile köyde olduğu için götüremedim . veterinerimizi aradım acilen kanının alınmasını söyledi arka bacakları tutmamaya başlamış çok halsizmiş o yüzden acilen onu alıp veterinere götürücem umarım önemli bir durumu yoktur. İyileştikden sonra direk her zaman aldığımız mamayıda değiştiricem mamanın markası reflex di, teşekkür ederim yarın ne çıkacak bakalım

Sevvalim

Birde iyi bir mama önerirseniz çok sevinirim

SenanurKsl

Ne yaptınız götürdünüz mü kedinizi umarım önemli bişeyi yoktur