Köpeklerden Kedilere Hastalık Bulaşır Mı

Sutunannesi

evde bir kedim var yan bahçede doğuran köpek yavrularını bırakıp gitmiş 3ü öldü birini annemler eve almış biberonla besliyorlar. fakat köpekten kedime hastalık bulaşır mı bilmiyorum bilen biri bilgilendirebilir
mi

2 CEVAP

Anonymus552223

Çoğu hastalik türden türe bulaşmiyor. Fakat köpekten kediye bulaşanlbilecek şeyler: kuduz, birkac parazit türü ve soğuk alginligiymis. 6 aydan kücuk hayvanlarda kuduz olmaz o şıkkı elersek, parazit veya soguk alginligina sebep olan virus bulaşabilir. https://pets.thenest.com/diseases-passed-between-cats-dogs-5596.html

toffy_the_cat

Kedinizin aşıları tamsa sıkıntı olmaz bence...