10 Aylık Pug Çiş Problemi

UgurUnsal

10 aylık pug köpeğim evde bezine yapmayı öğrenmiş ve çişini oraya yapıyordu. fakat bikaç zamandır kafasına göre yerlere yapmaya başladı. neden ne olabilir acaba

2 CEVAP

Kaanathan

Genelde pugların karakter özelliği olarak inatçılığı ön plana çıkabiliyor. Pugı olan bir arkadaşım da köpeği ona ne zaman kızsa veya küserse pedinden dışarı yapardı idrarını. Biraz ilgi sevgi ve çişini yaparken hemen müdahale etmek, istendik davranışı ödüllendirmek istenmedik davranışa tepki vermemekle sorunu çözebileceğinize inanıyorum

Küçük ırklar dahil bir çok köpek türü aslında cezalandırılma durumunda idrar ile tepki göstermeyi gerçekleştirebilir.
Önemli olan bunu ne kadar süre ve sıklıkla yaptığıdır.
Çünkü idrar miktar ve sıklığı bazen bazı hastalıkların habercisi olabilir.

Köpeklerde idrar problemleri hakkında yazı belki sizlere yardımcı olabilir.