Kedilerin Tırnakları Kesildikten Ne Kadar Zaman Sonra Uzar?

Çarşamba günü aşırı saldırgan bir kediyi yakalayıp kısırlaştırmaya götüreceğim. Sonrasında birkaç gün evde bakacağım, bu sürede büyük ihtimalle bize saldırıp durur :). O yüzden biraz daha az canımı acıtsın diye anesteziden çıkmadan ön ayaklarındaki tırnaklarını keseceğim.

10 CEVAP

bappatan

Tırnaklar kedinin cinsine göre farklı uzama sürelerince uzarlar. Tekir kedilerde 2-3 haftaya kadar tekrar sivrileşiyor

Açıkçası nasıl yakalayacağım hiç bilmiyorum. Babam, kardeşim, ben ve iki arkadaşım hepimiz sıkıştırıp taşıma çantasına koymayı düşünüyoruz :). Üç yıldır her yıl üçer kez doğuruyor artık kısırlaştırmazsam doğurmaktan ölecek hayvan.

Anonymus552223

Nasil yakalayacaksiniz? Benim de yakalamam gereken bir kedi var o sekil ama hic yaklasmiyor insana

Anonymus552223

Belediyelerde kapan oluyomus icine mama koyup, iceri giren kediyi yakalamak icin. Belediyeden odunc istedim ben veririz falan dediler ama henuz zamanim olmadi

Anonymus552223

O zaman kolay gelsin size:)

srplzngl

https://images.app.goo.gl/oQ89UoPheWnFP5DWA
Şu kafeslerden bulabilirseniz işiniz çok kolaylaşır diyeceğim ama şöyle bir internet fiyatlarına baktım da o parayla 4 kedi daha kısırlaştırırsınız :)
Yukarıda bahsedildiği gibi belediyeden ödünç isteyin, bence vermeleri lazım. Hatta uygun fiyata kiralamayı da deneyebilirsiniz.
Tırnaklar da 10-14 gün içerisinde uzamış oluyor.

O kafesten petlebi de var fiyatı baya pahalı 300 -400 lira arasındaydı

Evet o kafes gerçekten çok pahalı dediğiniz gibi bir sürü kedi kısırlaştırırım o paraya. Bizim belediyenin ilgileneceğini hiç sanmıyorum, daha önce barınağın ziyaret saatlerini bulamamıştım barınağa ulaşmaya çalışmıştım telefonda bile ilgilenmemişlerdi. Tırnaklarını kesmeyim o zaman, banyoda kalsın.

Ne kadar sürede geri uzar? Sorunun tamamı çıkmamış :/.

Bizim belediyenin öyle bir uygulamasının olduğunu hiç sanmıyorum, küpeli köpek bile çok nadir var.