Kedi Dişleri

Fundatnts

3 aylık kedim 2 gündür veteriner kliniğindeydi bugün aldığımda alt dişlerinin neredeyse tamamı düşmüş sadece bir dişi kalmış oda sallanıyor tekrar yeni dişleri gelirmi veya 2 gün içerisinde birden bire düşmesi normal mi bilgisi olan cevaplasın lütfen

9 CEVAP

Gozdetemizel

Dis degistiriyodur minnos.paniklenecek birsey yok zaten cok cabuk cikiyor yenileri.bu surecte kuru mamayi zor yiyeceginden biraz yas mama takviye ederseniz ac kalmaz

Fundatnts

Peki ama iki gecede bütün alt dişlerinin böyle düşmesi normal mi darbe falan mı aldı klinikte diye şüphelendim yine de danışmak istedim

srplzngl

Ön kesiciler durmuyor mu, sadece köpek dişleri değil mi düşenler?

srplzngl

Fotoğraf yükleyebilir misiniz?

PsLuna

Ön kesici süt dişlerini de döker değiştirir alttan yenileri gelir veterinerizle eşgüdümlü gidin böyle durumlarda

srplzngl

Ben de zannediyorum ki sadece köpek ve azı dişleri düşüyor, onlar düşüp yenilenirken de kesiciler daha belirgin hale geliyor

srplzngl

Zaten minicik oluyorlar :D

Anonymus552223

Hangi tedavi icin veterinerde duruyordu? Ben hic farketmedim kedimin dişlerinin degisimini, yani hepsi birden düsmedi sanki

Fundatnts

Hayır alt ön kesicilerden sadece bir tane var alt iki köpek dişinin biri düşmüş diğeri ise sallanıyor o yüzden ben panikledim yani ben kliniğe götürdüğümde herhangi bir sıkıntı yoktu dişlerinde