Kedi Diş Düşürme?

zeuscat

Kedim yeni 5 aylık oldu ve dişi düştü, fakat düşen ilk dişi yanlardaki uzun dişlerinden biriydi. Acaba kırıldı mı diye tereddütte bulundum çünkü ilk başta öndeki küçük dişlerin döküldüğünü biliyorum, bugün haşlanmış yumurta sarısı verdim yerken dişlerini gıcırdattı? Bir sıkıntı var mıdır?

1 CEVAP

GammaLamina

Diş değiştirme dönemi 3. ayın sonrasında başladığından en ön dişler çoktan değişmiş ama siz görmemiş olabilirsiniz. Dişler minik olduğundan ya evde fark edilmiyor ya da yutuyordur. 5. ayda uzun dişlerini değiştirmesi normal. Herhangi bir problemi olduğunu sanmıyorum. Bu süreçten sonra arka dişleri çıkacak ve değişecektir. 6. ya da 8. aya kadar sürebilir.