Kedim Mama Kabını Eşeliyor Ve Mamaları Yere Döküp Yerden Yiyor

Zeavcil

Kedim Ceku iki gündür mamasından azar azar yemeye başladı. Öncesinde iştahla yediği mamanın şimdi pek yüzüne bakmıyor. Bana asıl garip gelen şey ise mamasından biraz yedikten sonra patileriyle eşeleyip yere atıyor ve oradan yemeye çalışıyor, bir iki yiyip kalanını orada bırakıyor. Mama kabını beğenmediğini düşünüp değiştirdim ancak iki mama kabı sonrası hepsinde aynı hareketi yaptı. Bunun bir anlamı var mıdır deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

2 CEVAP

hcerenk

MErhaba, ben içgüdüsel olduğunu düşünüyorum. Benimkilerden biri normal yiyor diğeri yere atar, öldürür, oynar, bir güzel avlar sonra yer. Gizlice izledim ve patisini miniş bir kepçe yaparak mamaları alıp yere dökdütüğünü gördüm. Çok üstüne düşmüyorum. Yesin de nasıl yerse yesin.

GammaLamina

Benim minikler de öyle :) Büyük ihtimal sebebi diş değiştirmeleri. Yere döküp teker teker yemek daha kolay geliyor.