N&D Mi Brit Care Mi?

hcerenk

Merhaba,
Şıra ve Boza 23 ağustosta beşinci aylarını dolduracaklar. Mayıs ortasından beri N&D tahılsız kitten kullanıyoruz; onlar çok seviyorlar, bizim de içimiz rahat.
Fakat bazen üzülüyorum bizler çeşit çeşit yemek yerken her gün aynı kuru mamayı yiyorlar, diş ve kilo alımı sebepleriyle yaş mamaya da çok ağırlık vermiyoruz. N&D 'ye de -her ne kadar markayı çok sevsem de- yavru kediler için çoğu markada olduğu gibi seçenek sadece tavuklu olduğu için kızıyorum :)
Elimdeki N&D bitince tavuklu da olsa tadı değişik olur diye başka mamaya mı geçsem diye düşündüm.
Brit Care nasıl bir marka? Kullananların yorumu nedir?
Acana ve Orijen konusunda biraz çekingenim, tamam hareketliler iki kedi olarak ama o kadar protein yüklemesini kaldırabilirler mi bilemediğim için şimdilik yanaşamıyorum. Kullanan varsa onlardan da yorum beklerim.
Teşekkürler şimdiden.

10 CEVAP

Sselin1

veterineriniz ezbere cevap vermis. N&d mamanin kitten ile yetişkin mamasi arasinda icerik olarak hicbir fark yok. Farminanin sitesinden inceleyebilrsinz. Tek fark mamanin boyutu. Acana, orijen, naturea gibi markalarin kitten secenegi yoktur mesela. Her yaşa uygun üretilmiştir. Önemli olan mamanin içerigi besleyici olmasi.

ND’nin çeşitlerini deneyebilirsiniz. Kuzulu, balıklı, bıldırcınlı, geyikli, yaban domuzlu seçenekleri var. 5 aylık olmuşlar artık yetişkin maması yiyebilirler taneleri büyük gelmez. ND’nin yavru maması ile yetişkin mamasının arasında içerik olarak fark yok sadece tane boyutu farklı.

Sselin1

Evet n&d nin cesitlerini denemeniz daha mantikli. Brit care zaten genelde tavuk agirlikli bir farklilik olmayacak yani. N&d nin tüm mamalari yavru kedilere uygun mama gecisi yaparken kariştirarak vermeyi unutmayin ama. Bu arada acananin protein orani n&d tahilsizdan daha düşük.

toffy_the_cat

Evet kuzu balık vs hepsini deneyin içerik aynı tane boyutu farklı arada gim kcat'in farklı ödül mamalarını verin

bidiboom

Acana ve Orijen kapl hastaligi yapip ölümlere yol actigi gerekcesiyle Amerikadaki debetim kurumu FDA tarafindan 1 Temmuzda toplatildi, Hill's de D vitamini zehirlenmesine yol actigi gerekcesiyle toplatildi, aman bilginiz olsun da.. N&Dden ben de sasmazdim..

hcerenk

Ya 1 yaşına kadar kitten yesin diyordu tüm internet alemi :) ben de kittena sartlandirmistim kendimi. Bir içerik araştırması yapayım o halde. Veterinerimize de sordum hemen. Teşekkür ederim ilginize.

hcerenk

Veteriner ile görüştüm ve 1 yaşına kadar kitten devam dedi :) Biraz daha tavuklu yiyecekler artık napalım. Yaş mamalarda farklı içerikleri artırırız.

pufik

Sorulcak sorumu bu tabikşde
Brit care

toffy_the_cat

@pufik

Malzemeler: Kurutulmuş tavuk (% 25), tavuk unu (% 22), pirinç (tokoferoller ile korunmuş) tavuk yağı, pirinç kepeği, kurutulmuş elma, somon yağı (% 3), tavuk karaciğeri (% 2), bira mayası, Manan oligosakaritler (165 mg / kg), frukto-oligosakkaritler (135 mg / kg), avize ağacı özütü (90 mg / kg), deniz (50 mg / kg).

Analitik bileşenleri: Protein% 38, yağ% 20, nem% 10, ham kül% 5.5, lif% 2.5,% 1.4 kalsiyum,% 0.9 fosfor, metabolik enerji 4400 kcal / kg, magnezyum 0 , 08% sodyum% 0.2,

İçerik : Taze kemiksiz tavuk (30%), kurutulmuş tavuk eti (28%), patatesler, tavuk yağı, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı,hidrolize hayvansal proteinler, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuc kurutulmuş şifalı bitki unu, inulin,fructo?oligosakkaritler, mannanoligosakkaritler, nar tozu (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak tozu,pisilyum (0.3%), Frenk üzümü tozu, kurutulmuş tatlı portakal, toz yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). kg ?daki ilaveler ? Besleyici ilaveler: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini 1200IU; E Vitamini 600mg; C Vitamini 300mg; Niasin 150mg; pantotenik asit 50mg; B2 Vitamini 20mg; B6 Vitamini 8.1mg; B1 Vitamini 10mg; H Vitamini 1.5mg; Folik asit 1.5mg; B12 Vitamini 0.1mg; kolin klorür 2500mg; Beta?karoten 1.5mg; Çinko şelat benzeri metiyonin hidroksilaz 910mg; maganez şelat benzeri metiyonin hidroksil az 380mg; glisin hidrat demir şelat 250mg; bakır şelat benzeri metiyonin hidroksil az 88mg; selenometiyonin 0.40mg; DL?metiyonin 5000mg; Taurin 4000mg; L?Karnitin 300mg. Organoleptik ilaveler: aloe vera ekstresi 1000mg; yeşil çay ekstresi 100mg; Biberiye özü. Antioksidanlar: doğal kökenli zengin tokoferol özü...
Analiz : Ham protein 44.00% Ham yağlar 20.00% Ham lifler 1.80% Ham kül 8.50% Kalsiyum 1.50% Fosfor 1.20% Magnezyum 0.09% Omega?6 3.30% Omega?3 0.90% DHA 0.50% EPA 0.30% Glukosamin 1200mg/kg; Kondroitin 900mg/kg. Enerji değeri : EM 3930kcal/kg ? 16.5MJ/kg...

toffy_the_cat

Bence tekrar düşün @pufik görüldüğü gibi N&D'de neredeyse BrirCare'inkinden 2 kat fazla et var farkındaysan.Ayrıca N&D de tahıl yok.Az tanımlı seçeneğindede en sonlarda var.Analizdede Nd daha önde.İkisi de kitten seçeneği bu arada