Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Mama saklama kabı önerisi

hcerenk
hcerenk

1457 Puan

Merhaba, bu bir sorudan çok bir tavsiye başlığı.
Mamaları yüksek kilo miktarları ile alınca kilo başına düşen fiyat daha uygun oluyor. Bu durumda pek çok kişinin tercihi yüksek gramajli mamalar oluyor. Fakat bu durum kedilerin mama paketini parcalamasi ya da mamanin bayatlamasi gibi sorunlari beraberinde getiriyor.
Ben Mayıs ayında N&D'de karar kılınca, haziran ayında 26 litrelik bir mama saklama kabı aldim. Oldukça memnunum. Markası Ferplast. Fotoğrafını aşağıya ekliyorum.
Daha ucuz ürünler elbette vardır fakat memnun olduğum bir ürünü yazmak istedim. Şeffaf model de çok gördüm fakat hem ışık almasın hem de ışık ile birlikte meydana gelen isi sebebiyle mama nemlenmesin diye tercihim masiften yana oldu.
Kapak silikonlu ve kesinlikle koku sizdirmiyor yine kesinlikle hava almıyor. 11.5 kilo N&D kitten vardı elimde hepsini aldı bir miktar da pay kaldı üzerinde.
Umarım işinize yarar.
Ben 102 TL'ye aldım bu ürünü.7 CEVAP

toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Biz sokak edlerine aldığımız mamaları kova yoğurt kabına koyuyor kalanının ağzını sıkıca kapatıyoruz bozulmadılar hiç :D


hcerenk
hcerenk

1457

O da bir çözüm olabilirmiş :) Evde çok fazla depo alanım olmadığı için 10 kilo mamayı pay edecek kap yığını oluşturamazdım. Yoksa oldukça ekonomik bir çözümmüş. Derli toplu tek bir yerde olması bulunduğum evde daha iyi bir çözüm oldu. Teşekkürler öneriniz için.


nidaxu
nidaxu

1547

ben buzdolabı poşetlerine dolduruyorum sıkıca bağlıyorum sonra o paketleri büyük mama paketinin içine diziyorum yine ağzını güzelce bağlıyorum, dolaba koyuyorum. bozulma vs olmadı hiç


hcerenk
hcerenk

1457

Buzdolabında nemlenmiyor mu kuru mama? Dolaptan çıkmış kuruyemiş yemek istemem mesela yumuşuyor. Mamanin tadı / dokusu bozilacak diye dolapta saklama yoluna gitmedim hiç.


nidaxu
nidaxu

1547

yok buzdolabına değil normal mutfak dolabına koyuyorum. karanlık serin zaten bi sorun yaşamadım


Sulecrn
Sulecrn

4294

Bende kilere koyuyorum bozulma olmadı suana kadar


hcerenk
hcerenk

1457

Benim evimde kiler ya da boş mutfak dolabı gibi imkanlarım yok maalesef. nereye koysam alıp parçalarlar. tek çarem masif bir büyük kap kullanmaktı. :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 160 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19058 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR