Kedim Zayıf Mı?

4 aylık dişi kedim 1.600 kg civarında. Severken kemikleri elime geliyor. Sizce zayıf mı? Zayıfsa kilo aldırıp bağışıklığının güçlenmesi için neler yapmalıyım?

9 CEVAP

Fotoğrafta normal duruyor ama 1.6 biraz az. Belki de yapı olarak küçük bir kedidir, boyu da kısadır kilosu da azdır yani. Yine de viyo reinforces kullanabilirsiniz, kış öncesi bağışıklığı güçlenir. Balık yağı kullanabilirsiniz. C vitamini tabletleri oluyor onlardan alabilirsiniz.

merveaydar

dişi benim kedim de.

bidiboom

Hangi mamayi kullaniyorsunuz ve yaklasik ne kadar yiyor bir gunde acaba? Cay bardagi gibi bir olcu verseniz de olur gramaj olmak zorunda degil yani.. ek mama veriyor musunuz?

Iremodi

Bir golosi kitten mamaya bakın derim benimki golosi kullanmadan önce erkek 2 kiloydu şuan 4 kilo oldu

lwb

4 aylık bir kedi yavru çağında olduğu için yediğini de hareketliliğiyle yakacaktır, vitamin ve bağışıklık güçlendirici takviyesi yapabilirsiniz, yavru kediler aşırı olmadığı sürece ya zayıf ya da normal oluyor zaten, büyüme ve gelişme çağından sonra kilo almaya başlıyorlar

merveaydar

fotoğrafta normal duruyor ama benim 4 buçuk aylık kedim 1.6 kg olduğu için veteriner zayıf olduğunu ve mamasını değiştirmemiz gerektiğini söyledi.

benim veterinerim de zayıf olduğunu kilo aldırmam gerektiğini söyledi ama yeterince yiyor zorla da nasıl yedirebilirim ki :)) gimcat multivitamin kullanıyorum ama o da enerji veriyor sadece evde koşturuyor tüm yediğini yakıyor sanırım

bir su bardağına yakın yiyiyor sanırım. mamasını çok seviyor profine kitten kullanıyorum. Ara sıra yaş mama , haşlanmış tavuk ve pirinç lapası , az miktarda yoğurt veriyorum.Kakası çok yumuşak ishal değil ama katı da değil ve çok yapıyor.Acaba ondan mı kilo alamıyor ilgisi var mı diye düşünüyorum