Kedimin Yanağında Çukur Var

Glcnztrk08

Birgün kedimin yanağının şiştiğini farkettik önce o kadar önemsememiştik.Sabah orası çukur olmuştu ve kanlıydı bunun nedeni ne olabilir

11 CEVAP

Apse oluşmuş ve sonra apse patlamıştır büyük ihtimalle. Veterinere götürün acil, biz de apse patlamasıyla oluşan enfeksiyonla iki hafta uğraştık, birkaç gün yoğun bakımda bile kaldı Peynir. Enfeksiyon kana karışırsa hiç hoş şeyler olmuyor, bizzat tecrübeyle sabit.

Anonymus552223

Iltihap varmiş patlamis. Dişten olabilir veya başka bir yaradan..

Diş apsesi veya kedi tirmalamasi sonucu olmuş olabilir direkt veterinere götürün veteriner ilk oradaki tüyleri kazır daha sonra batikon sürer ve krem sürer daha sonra yaranın iyileşmesi için antibiyotik iğnesi yapar 5 gun falan antibiyotik iğnesi olması gerekir ve verdiği kremleri sürmeniz gerekir en sonda yara kuruduğunda mavi sprey verir her gün onu sıkmanizi söyler bu tedavi sürecinde sarı kusarsa enfeksiyon kapmış demektir direk veterinere götürün

toffy_the_cat

Evet hemen gidin

Glcnztrk08

Bugün veterinere götürdüm kedimi ama antibiyotik iğnesinden falan bahsetmediler birde benim yaşadığım yerde büyükbaş küçükbaş hayvanlarla ilgileniyorlar. sadece bana terramycin kremini vetentürdiyot almamı söylediler

Anonymus552223

Yarali hayvan barinaga yollanirsa saglamken hasta cikar. Veterinerin dedigini yapin.buyukbas veterineri de olsa bi apseden anlar bence. Patlamamis olsaydi antibiyotik verirdi belki ama gerek gormemis. Ustteki arkadas asla boyle seyler icin kedinizi barinaga yollamayin. Sizin yapamadiginiz pahali igneyi onlar yapar mi saniyorsunuz? Ustune bi de ordan hastalik kapar

minnoskoss_123

Veterinere gitmediniz mi?

pufik

Veterine niye götğrmrdinşz

İğne vermeleri lazımdı kremlerle de geçer ama biraz zaman alır 2 - 3 hafta iyileşmesi zor olur.Benimde kedim apse olmuştu kedi tirmigindan veteriner bize de verdi krem bi de iğne verdi ama iğne pahalı diye yaptıramadik eve gelince de sarı kustu evde bakamayacigimi anladım 7 gün barınakta kaldı aslında daha fazla kalacaktı izin vermedim bi de çok korkmuştum barınakta virüs kapar diye ama allah korudu bişey kapmadi sizde barınağa da sorabilirsiniz rica edersiniz

Öğrenci olduğum için param da olmadığı için çareyi barınakta buldum veteriner 5 gun antibiyotik iğnesi nin tanesine 70 lira dedi .Barınağı tanıyordk o yüzden ayrı kafese koydular ve kedim hastalık kapmadan iyileşti barinaklar o kadar kötü bir yer değil ve patlamış olan yaranın çabuk iyileşmesi için antibiyotik verilir patlamamış ise verilmez

Anonymus552223

Patlamamis olursa da veriliyor en azindan benim veterinerim vermisti.