Kedim Mamasını Yemiyor

Grkmkrgc

Merhaba daha öncesinde bu konuda soru sormuştum ancak kedim hala aynı durumda. Yaklaşık 1 ay önce yeni mamaya geçmiştik daha öncesinde pro plan kullanıyorduk çok iyi içeriğe sahip olmadığı için ve o duruma göre pahalı olduğu için o fiyata daha iyi mama araştırdım ve önerilenler arasından profine yetişkin maması aldım. İlk başlarda hiç yemiyordu daha önce sorduğumda eski mamayla karıştırın denmişti 1 aydır o şekilde veriyorum ama hep aynı eski mamayı yiyor aralardan ama yeni maması kalıyor yese bile ağzından çıkarttığı oluyor resmen inatlaştı bu konuda profine biraz ağır kokuyor o yüzden olabilir belki birde 10 kg lik aldık o şekilde bırakılmazda ne yapsam önerisi olan var mı bu konuda yardımcı olabilecek?

16 CEVAP

Grkmkrgc

İlk verdiğim mama oldaydı yeme ihtimali vardı çünkü sokaktaki kedilere veriyorum gayet iştah ile yiyorlar, bizimkisi öncesinde yediği mamadan kaynaklı yemiyor. Koku olarakta baya ağır kokuyor profine gerçi içeriği iyi olan mamalar ağır koluyormuş sanırım genelde ama yememekte ısrarcı. Öğrenci olduğum için ailemden destek alarak aldım mamayı o yüzden bunu verip yenisini almam çok zor uzun süre gitsin diye 10 kg aldım birde bilmiyorum valla. Daha az önce yaş mamayla karıştırdım birazını ezdim o şekilde karıştırdım yaş mamaya yedi birazını içine koydum yaş mamanın o şekilde yemedi sorun kokusu büyük ihtimalle. Bu arada ilk kez vermiyorum yeni mamasını 1 aydır veriyorum karıştırarak.