Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim mamasını yemiyor

Grkmkrgc
Grkmkrgc

666 Puan

Merhaba daha öncesinde bu konuda soru sormuştum ancak kedim hala aynı durumda. Yaklaşık 1 ay önce yeni mamaya geçmiştik daha öncesinde pro plan kullanıyorduk çok iyi içeriğe sahip olmadığı için ve o duruma göre pahalı olduğu için o fiyata daha iyi mama araştırdım ve önerilenler arasından profine yetişkin maması aldım. İlk başlarda hiç yemiyordu daha önce sorduğumda eski mamayla karıştırın denmişti 1 aydır o şekilde veriyorum ama hep aynı eski mamayı yiyor aralardan ama yeni maması kalıyor yese bile ağzından çıkarttığı oluyor resmen inatlaştı bu konuda profine biraz ağır kokuyor o yüzden olabilir belki birde 10 kg lik aldık o şekilde bırakılmazda ne yapsam önerisi olan var mı bu konuda yardımcı olabilecek?


16 CEVAP

HayvanseverRana
HayvanseverRana

5242

Çok yanlış Pro Plan bağımlılık yaptığı için bırakamıyor. :( Ve çok zararlı ama bırakması düşük ihtimal maalesef :(


minnoskoss_123
minnoskoss_123

127148

N&D deneyin. İçeriği dolayısıyla sevmeyen kesi az oluyor. Yemezse yaş mamayla karıştıp verin.


ciremcakir
ciremcakir

1071

Bu konuda ne yapacaksınız bir fikrim yok ama bir daha yeni mamaya geçerseniz 10 kiloluk değil 1 kiloluk alın ki paranız cebinizde kalsın.


bidiboom
bidiboom

3111

Karisim oranini dusurup uzun sure boyle gitseniz asinalik gelistirir insallah.. bu arada da mamanizi 1-1,5 kiloluk paketler halinde buzdolabinda tutun ki bayatlayip tadi kokusu kacmasin.. ya da kucuk paketleri orijinal buyuk paketine yerlestirip fermuarini kapatip karanlik kuru bir ortamda tutun.. tabii kullandiginiz paket haric..


Göksuustgelen
Göksuustgelen

1090

Diş problemi olabilir mi


Grkmkrgc
Grkmkrgc

666

Cevaplarınız için teşekkürler valla 10 kg alarak hata yaptık pro plandan önce profine kitten almıştık onu yemişti daha sonra pro plana geçtik keşke geçmeseydik sanırım bağımlılık yapıyor cidden o mamaya hayır diyemiyor hayvan nasıl alıştıracağız bilmiyorum valla şu an çok az pro plan koymaya devam ediyorum profine içine zeki çocuk gidip onları yiyor aralardan profine kalıyor acıkınca mecbur yiyor ama iştahla yediğini görmedim hiç bu şekilde zayıflar falan diyede korkuyorum bu arada mamaları 1 kg lik ayırdım 2 3 paket gerisini kendi paketinde havasını çekip kapattım dişlerinde de bir sorun yok sadece mamadan kaynaklı.


bidiboom
bidiboom

3111

Ben de proplan verdigim yavruluk zamanlarinda zor yiyorlardi mitcho'ya gecince bir istah bir istah, simdi kaliteli ve az yesinler diye ugrasiyorum, mamanin icerigi yogunsa zor yiyorlar galiba.. zayif ya da sisman degillerse az ya da simdilik zor yemelerini sorun gibi algilamayin, lezzetli ufak seylerle dengeleyebilirsiniz lezzet tarafini.. kas ve vucut kondisyon skoruna su linklerden bakip durumunu degerlendirmek isterseniz:


https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.wsava.org/WSAVA/media/Documents/Committee%2520Resources/Global%2520Nutrition%2520Committee/Muscle-condition-score-chart-Cats-1.pdf&ved=2ahUKEwjFqZOM4pTkAhXxy6YKHchLCH4QFjACegQIAhAB&usg=AOvVaw0fQqWkwL7oZtknyjNW_sRZ


https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.wsava.org/WSAVA/media/PDF_old/Body-condition-score-chart-cats.pdf&ved=2ahUKEwjIvq_u4ZTkAhVU4KYKHfg3D3EQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw3fXg9HecsvKOgeND0NZ_H-


Grkmkrgc
Grkmkrgc

666

Zayıflık açısından birazcık zayıf ama hep böyleydi çok yediği zamanlarda böyleydi hiperaktif hiç yerinde durmuyor ondan olabilir belki çok hareketli kendisi iç parazitide tam yapıyoruz 3 ayda bir tek sorunumuz yeni maması şu an birde mama dışında kilo alımını destekleyecek bir şey var mı


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116687

yaş mama+profine+proplan vererek alıştırmayı denediniz mi?


Grkmkrgc
Grkmkrgc

666

yaş mamaylada verdim pro planla karıştırarak vermeye devam ediyorum hatta ama nafile inatlaştı resmen kokusunu duydumu yemiyor anca çok acıkır mecbur kalırsa yiyor, normalde de çok seçici bir hayvan ev yemekleri, et falan bile seçerek yiyor nasıl çözücez bu durumu bilmiyorum, kiloda aldıramadık sırf bu yüzden.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 229 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19021 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR