Kedim Kumun Dışına İşedi Nedeni Ne Olabilir ?

jingjing

merhaba ,
1 yaşına girmiş dişi bir kedim var , geçen hafta bayramdayken biz evde yokken iki kere lavaboya işedi , dün de biz evdeyken bir kere yere işedi. işediği yerleri karbonat ve sirkeyle sildim . ancak nedeni ne olabilir ?

7 CEVAP

jingjing

Yoktu 3 aydir ara ara kizginliga giriyordu , 1 yaşına girmesini bekledik .bir de daha once oyle bir davranışı olmadi cevremizde hic erkek kedi yok koku biraktirmasi için

Sselin1

Kizgınlıkta oldugu icindir büyüdükce kizginligin siddeti artiyor. Erkek kedi görmesine de gerek yok koku birakmasi icin. Korkmayin hic kısırlaştirinca geçer bu davranişlari. Çok tatli bir kedi masallah :)

minnoskoss_123

Kısır mıydı kediniz?

jingjing

Hayir , bu hafta kisirlastircaktim

minnoskoss_123

Kızgınlığa girdiği için olabilir. Bence de kısırlaştırın:)

minnoskoss_123

Bu arada başka bir kediniz daha var mıydı?

jingjing

teşekkürler , bu arada başka bir şey daha dikkatimi çekti , ben kedinin kumunu değiştirmiştim. o kumu da hiç sevmedi gibi çünkü kakasının üstünü bile kapatmıyor artık . neyse değiştirdim kumu da