Köpeğim Tepki Olarak Eve Çiş Yapıyor

Banu100

Merhaba 10 aylık Poodle köpeğim var. Tuvalet alışkanlığı kazandı günde 3 kez dışarıya çıkartıyorum. Ancak ben evden gittiğimde çok fazla havlayıp kapının önüne çişini yapıyor. Dışarıya yeni çıkmış tuvalet ihtiyacını gidermiş olsa bile. Sadece sabahları ben işe giderken bunu yapmıyor havlamıyor ve çişini yapmıyor. Markete bile çıkamıyorum artık akşamları. Annemin evine kalmaya gittiğimizde daha da zor oluyor evden kim giderse gitsin çişini yapıyor ağlıyor. Bu durum nasıl geçecek ne yapmam lazım

1 CEVAP

cdogali

Ceza her zaman başvurulmaması gereken bir yöntemdir, ama davranışın kronikleşmesi söz konusuysa kullanışlı olabilir. Elbette fiziksel bir şiddetten söz etmiyorum, ama yaparken yakaladığınızda burnunun ucuna, onu rahatsız edecek sertlikte vurup, hemen sokağa çıkarın. Sokağa yaptığı zaman da ödül maması verin.