Kedilerim Kavga Ediyor Sürekli Lütfen Fikir Verin

Karamel adında dişi 1 yaşında kısır bir kedim var, 2 ay önce adını çakıl koyduğumuz 1 yaşında erkek kısır olmayan bir kedi sahiplendik. İkisini aynı eve getirmeden çakılı kısırlaştırdık. Aynı eve getirdik(taşınmıştık ikisi de ilk defa geldiler eve). 1 hafta ayrı odalarda kaldılar. Arada değiştirdik odalarını, mama kaplarını değiştirdik, kokularını sürdüğümüz şeyleri birbirlerinin yanına koyduk. Ama kapı altından patileşmeye başladılar kavga şeklinde tıslama da oluyordu. 1 haftanın sonunda karşılaştırdık ve kavga ettiler. Biz evdeyken aynı ortamda oluyorlardı, biz yokken yine farklı odalarda oluyorlardı. Aynı ortamdayken kavgalar devam etti. Biz yine de artık tamamen açık bıraktık tüm kapıları. Kavgalar devam etti, hala da devam ediyor. Karamel çakıl ona yaklaştığı an hırlıyor, çakıl bazen umursamıyor bazen saldırıyor karamele. Karamel çakıla o saldırmadığı sürece saldırmıyor, sadece gördüğü an hırlıyor, tıslıyor. Çakıl bazı günler hiç saldırmıyor, bazen de karameli gördüğü an saldırıyor. Neden böyle yapıyor anlamıyorum. Bugün de çakıl durup dururken saldırdı karamele ve karamelin gözünün hemen altına geldi patisi, orası kanadı. İlk defa böyle bir zarar oldu. Çakıl evde rahat rahat dolaşıyor ama karamel korkarak geziyor, çakıl saldıracak diye korkuyor. Yanına dahi yaklaşmıyor. Ben onlar yakın durup kavga etmediklerinde ödül maması veriyorum. Birlikte oyun oynatmaya çalışıyorum. 2 ay oldu hala böyleler, ne yapmalıyım? Normal mi bunlar? Lütfen fikir verin, yardım edin.

6 CEVAP

Ahsenbb

Benim veterinerimin kedileri 6ayda anca alışmışlar birbirlerinin varlığına.Karamele çok üzüldüm ona daha fazla sevdiğinizi hissettirin.Karameldi sonuçta ev sahibi olan.Çakıl da bunu bilmeli ve ona göre davranmalı.Her zaman önce Karamel sonra Çakıl olmalı.Birlikte ödül maması yaş mama vermeye devam edin.Lazerle oynatabilirsiniz birlikte.Benim kızımda biraz mağdur olan taraftı Hera geldiğinde.O yüzden üzüldüm.Lena yemek bile yemiyordu korkak bir kedi.Alışacaklardır da işte zaman lazım biraz daha.

Ahsenbb

Benim belalı kedimde iyi anlaşan iki kedi başka eve taşındıktan sonra düşman oluyordu.Biri cok korkuyordu biri saldırıyordu.Evet o bölüm izlenebilir anlaşmaya başlamışlardı tekrar.Bir bölümde daha vardı diye hatırlıyorum yemeği önce ev sahibi olan kediye verilmesini söylemişti.Nedeni diğer kedinin bir tehdit oluşturmamasını sağlamaktı vs
Evet ona bakılabilir.

Anonymus552223

2 ayda en azindan tıslamalar bitmis olmaliydi. Erkek olanidami kisirlastirsaniz acaba? Bi de kumlari falan ayri mi, kendilerine ait ozel alanlari var mi

Kısırlaştırdık, yukarıda belirttim zaten. Kumları ayrı, mama-su kapları ayrı. Ama birbirlerinin kumlarına yapıyorlar. Birbirlerinin mamasından yiyorlar. Buna rağmen kavga tıslama devam ediyor

Anonymus552223

Benim belali kedimi izlesenize youtubetan, kesin bu probleme de deginmislerdir

Benim belalı kedime biraz göz attım, izlerim mutlaka yardımı olacaksa.
Ahsenbb sizin kedileriniz şu an anlaşıyor mu?
Çakıl kıskanç gibi ya, karamele ilgi gösterdiğimiz an geliyor yanımıza karamel de o gelince huzursuz oluyor tıslıyor