Kedim Evden Kaçıyor

erdemrabia632

Yavru Kedim 4 aylık tekir bugün apartmana bıraktım gezsin diye dışarı çıkmış eve alınca dışarı çıkmak istiyor miyavliyir ne yapmaliyim

10 CEVAP

cavdartarlasi

Dışarının tadını almış bir kere. Kaybolmaması için çip kullanmanı tavsiye ederim. Yani madem apartmana salabiliyosun o zaman kaybolmaması için önlem almalısın.

Aşıları tam değilse dışarıdan bi çok hastalık kapabilir öncelikle. Eğer tam ise, başka kedilerin saldırısına uğrayabilir, trafik sorunu ciddi, yabancılar tarafından zarar görmeside mümkün ( bir çok lanet insanın zehirlediğine şahit oldum ).

Önerim madem dışarıyı seviyor tasma ile güvenli parklarda apartamanın bahçesinde gezdir. Bahçe güvenli ise salabilirsinde, kedilerin alanları belirlidir o alandan fazla uzağa gitmezler ama dediğim gibi ben yapamam bunu mesela çünkü zararlı bi çok etken var. Ben çiftliğimde serbest bırakıyorum. Dışarıyı sevdiği için ise arada tasmayla geziyorum:) bahçede parkta.

masyakartal

Kesinlikle müsade etmeyin çıkmasına belli bir zaman sonra gidiyorlar ve birdaha gelmiyorlar veya gelemiyor lar çok tehlikeli

cavdartarlasi

Evet anladım. Ama küçük daha fakat alışacaksa bu yaşlarda alışır. Ama dışarıya çıkmasını istemiyorsan evde oyala oyunla yavaş yavaş istemez anlar. Cam kenarına yer yapıp izlemesinide sağlayabilirsin. Ama oyunlar eve alıştırır ve sevdirir.

cavdartarlasi

Üzülme daha bi ay vakit var uzun bi süre eve alışacaktır yavaş yavaş rahat huzurlu olmasını sağla. Her kedi kafasına göre takılmak ister dışarıyıda özlemesi gayet doğal. Ama istemediğin için dışarıyı onun merakını heycanını evde gidererek alışmasını sağlarsın. Ama dediğim gibi hep çıkmak isteyebilir bu da normal yani, tek yapılabilecek bu isteğin azaltılması merakı heycanını eve yönlendirmesi.

Iremodi

Benim kedim daha önce hiç dışarıya çıkmadı ama hep apartmana kaçıyor bir ara apartmana kaçtıkça patilerini yıkayarak bu kaçma olayını bitirmişti ama dün kısırlaştığından beri kaçmaya çalışıyor

erdemrabia632

Bizim ayrı apartmanda baktığımız kedi de var o mesela çıkar geri gelir kafasına göre 2 yaşında o ama küçükken alıştırdik Garajımiz geniş orada yer yapıldı babam bunu için de aynısını söylüyor ama daha küçük oldugunu düşünüyorum

erdemrabia632

Aşırı oyuncu bir kedi zaten arkadaşım da tek kaldığından kaçıyor olabilir dedi asagidaki kedi ile daha önce de kaynaşfirmaya çalıştık kısır o istemiyor dovuyor ne yapacağımı şaşırdım. 1 ay sonra okulum başliyor ailemin benim kadar kedinin üstüne düşeceğini sanmıyorum ya

erdemrabia632

Erkek kedi zaten kaçar gelmez diyorlar. Teşekkür ederim cevaplarınız için

erdemrabia632

Bizim apartmanda baktığımız kedi kız ve kısır ama o sürekli dışarı çıkar sonra geri gelir arkadaşımın bir kedisi var o da erkek kısır o da mesela eve girer cikar ama su an ben de olandan pek emin değilim

Leyl003

Bunu bizzat yaşamış biri olaraktan kedimi ilk zamanlar apt a salardım.. kendisi meraklı ve avcı bi kedi.. hatta salmadigim zamanlarda pusuya yatar apt. a kaçardı.. daha sonra apt. Ona yetmez oldu ve dışarıya da çıkmaya başladı.. malesef ailem ben yokken kedimi kontrollü serbest bıraktı..sonuç şimdi artık yanımda ve apt na bile salmıyorum gayet eve alıştı.. dışarısı birçok sebepten ve etkenden dolayi tehlikeli..