Pire Bu Kadar Kolay Bulaşır Mı

Ebrarh

evde beslediğim kedimde pire gördüm, yaklaşık 2hafta önce dışarı çıkarmaya sokağa çıkarmaya çalışmıştım ordan mı bulaştı acaba ne yapmalıyım

7 CEVAP

Veterinere götürmenize gerek yok eğer tecrübeliyseniz kendiniz yapabilirsiniz damlayı.

Ebrarh

zaten 2 kere dış parazit aşısı olmuştu 1 aylık iken pire kaynıyodu resmen (şuan 3 aylık) acaba o zamandan yumurta kalmış olablr mi

minnoskoss_123

Zannetmiyorum 2 ay geçmiş üstünden. Ama siz bir veterinere götürün.

Anonymus552223

3 aylik ve halihazirda iki kere damla yapmissiniz. Bi tane pireden bisey olmaz o kadar sık ilac kullanmayin bence. Normalde 2 aydan önce yapilmamaliydi zaten o damla. Kendiniz gordugunuz pireleri citlatin veya cimbizla alin, biraz zaman gecince yaparsiniz damlayi tekrar

Sselin1

Normalde bu kadar kolay bulaşmaz ama havalarin sicak olmasi bir de sizin şansiniza bulaşmış bir şekilde. biberiye cayi ve bit taragi ile tarayabilirsiniz tek tük ise temizlersiniz.

minnoskoss_123

Veterinere götürün. Dış parazit damlası yapıyorlar hemen geçiyor. Bizim ufağa da olmuştu.

Ebrarh

teşekkürler