Kedi Kusması

Sibelgrn1

Kedim beyaz köpük kustu. Daha önce hiç olmamıştı. Neden olabilir?

14 CEVAP

Heyecandan ya da zehirlendiklerinde beyaz kusabilir kediler .halsiz değilse sorun yoktur bence bir daha kustugunda veterinere götürürsünuz

Farklı bir şey yediyse ya da bitki falan kemirdiyse zehirlenmiş olabilir. Köpüklü kusmak hafife alınacak bir şey değil veterinere gidin.

Sibelgrn1

Kedim bir ara evden kaçmıştı bana hamile gibi geliyor ondan olabilir mi acaba

Hamile de olsa köpüklü kusmazdı diye düşünüyorum, sadece midesindekileri çıkarırdı sarı bir şey olurdu. Belki dışarı kaçtığında bir şey yemiştir ondan olmuştur.

Kediniz ne süredir kayıptı eğer 1 gün ise hamile değildir ama 4 gün 10 gün ise hamile olabilir

Sibelgrn1

2 haftaya yakın bir süre ancak hamile olduğunu düşünüyorum çünkü karnı şiş, sürekli uyuyor, masanın üstüne bile atlamıyor artık

bidiboom

Hamilelikte benimki daha cok yer ve kum kabinda daha cok atik bulurdum.. bunlar var mi?

Sibelgrn1

Pek sayılmaz iştahı azaldı gibi bence sevdiği şeyleri bile pek yemiyor artık. Günde 1 kez falan da tuvalete çıkıyor

Terranova

Kusma, iştahsızlık, karında şişlik vs. iç parazit belirtilerine benziyor. Dışkısı ne durumda, kan vs. var mı ?

Sibelgrn1

Kan yok ama bir kere de yapamıyor zorlanıyor sanırım bugün gözlemledim

Yildiz03

Bu belirtiler iki üç ay önce benim kedimde de vardı veterinere götürdüğümde iç parazit demişti benimki dişlerini birbirine de sürtüyordu karın ağrısından ve ağız kokusu vardı bu belirtiler de varsa bence yüksek ihtimal iç parazittir bir veterinere götürüp aşı yapılmalı veya hap verilmeli

Sibelgrn1

Veterinere gittik, tahminimce evden kaçtığı zamandır virüs kapmış kuzum

Sibelgrn1

Fip virüsünden şüphelendiler çok korktuk gerçekten ama şükür ki fip değilmiş. Yine de ağır bir enfeksiyon geçiriyor tedavi sürecine aldılar umarım iyileşecek kızım

Yildiz03

Çok geçmiş olsun yakın zamanda iyileşir umarım bütün iyi dileklerim onunla ☺️