Sokak Kedileri İçin 15Kg'ı 150 Tl'ye Kadar Mama Tavsiyesi

Escaper

Merhaba,

Sitemizdeki kediler için 15kg'ı 150 tl'ye kadar alabileceğim en iyi mama hangisidir sizce?

Daha ucuza Enjoy, Aro vs almıştık ama onları yemeyince bütçeyi biraz arttırıp daha iyisini alalım dedik ama fazla sayıda kedi olduğu için ayda 40-50 kg mama gidiyor ve ancak maksimum 15kg fiyatı 150 tl olacak mamalardan alabiliriz.

Not: *********.com mamaları hem tuz vs oranı fazla olduğu söyleniyor, hem de arka arkaya çok fazla zam yaparak fırsatçılık yaptıkları için oradan almayı düşünmüyorum.

Teşekkürler.

31 CEVAP

Escaper

Evdeki kediler için N&D alıyoruz zaten ama sitedeki 40-50 kediye N&D alabilmek imkansız malesef. Reflex konusunda da olumlu yorumlar almadım hiç ve Bonacibo'nun ondan daha iyi olduğunu okumuştum birçok yerde. Yani 15 kg 150 tl civarlarında düzgün mama yok nerdeyse. 100 tl altı olanlar yemiyorlar, biraz daha iyi içeriği olanlar da 200 tl üzeri, ortası yok.

toffy_the_cat

Obivan denedinşz mi?Yavru kedi maması reflex gibi.Yiyorlar 10 kg 100 TL falan

toffy_the_cat

Obivan denedinşz mi?Yavru kedi maması reflex gibi.Yiyorlar 10 kg 100 TL falan

Ben kedilerim yavruyken bir süre reflex plus kullanmıştım. Tüy dökümü normaldi, dışkı kıvamı kokusu normaldi, sadece bir yavru kedinin yemesi gerekenin iki katı yiyorlardı. Doyurucu değildi sanırım.

Escaper

@toffy_the_cat Obivan'ı hiç denemedik. İçerik olarak Obivan mı, Reflex mi, yoksa Bonacibo mu? Bu üç mamanın kg fiyatı hemen hemen aynı, yan, 10-11 tl civarı.

Bir de Obivan'ı kim üretiyor, merdiven altı bir üretimi mi var acaba?

bidiboom

Bizim vet en ust kalitenin bir alti olarak Marisse.den sonra Reflex.e de eh kotulerin iyisi ama digerleri faydadan cok zarar veriyor bobrek hasarina yol aciyor demisti..

Escaper

Matisse iyi tabi ama sokak kedileri için fazla maliyetli olur bizim sitede çok fazla kedi olunca ve ayda 60 kg'a kadar yediklerini hesaba katarsak. Reflex için de iyi yorumlar okumadım. Aro yerler diye düşündüm ama hazneli mama kapları çok geç boşalıyor ve mama kalıp bozuluyor uzun süre yemedikleri için.

Obivan *********’nın üretimi. Merdiven altıdır büyük ihtimalle, ucuz mamaların çoğu öyle. Bence en iyisi reflex.

Krax alabilirsiniz.

toffy_the_cat

Krax ne ya?İçerik ne

Escaper

@Kedizeytinvepeynir Normal Reflex mi, yoksa Reflex Plus mı? Normal Reflex Bonacibo'dan iyimi içerik olarak acaba? Eğer öyleyse onda karar kılacağım. Çünkü Reflex Plus biraz daha pahalı.

toffy_the_cat

BonaCibodan iyi ama reflexde çook iyi değil.Reflex plus daha pahalı

Escaper

Hala karar veremedim. Reflex'in *** ve ***********'daki yorumlarına bakınca olumsuz yorumlar da var, kedilerim yemedi diyenler de var. Mecburen *********'ya döneceğim galiba istemesem de.

Tulay4

@Escaper Ben yıllardır sokakta yaşayan kedilerle ilgileniyorum. Mama konusu gerçekten sorun oluyor yemedikleri zaman. En son (bir kaç yıl) problem yaşamadım çünkü *********dan çok uygun fiyata alıyor kedilerde sorunsuz yiyordu.
Geçen ay mama arayışına girdim ama ya yemiyorlar yada çok pahalı..
Reflexi denedim(tavuklu) yemediler. Fakat reflexin yavru kedi mamasını hem yavrular hem yetişkinler yedi. Yetişkine yavru maması vermekde sakıncalı. Plus pahalı olduğu için almadım.
***********.com için üretilen bir mama alıyorum, kedilerin tamamı sevdi. En azından aç gezmiyorlar. Kaliteli bir mama bulana kadar belki denersiniz.
Milo Tavuklu 10 kg
Kolay gelsin...

zeynepcerez

Kesinlikle mito’yu tavsiye edebilirim.Bircok kedi besledim,birçok mama denedim ve hiçbirinin reddetmediği mama oldu. Mito renkli ya da tavuklu,ikisininde tavsiye ederim kesinlikle