Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Sokak kedileri için 15kg'ı 150 tl'ye kadar mama tavsiyesi

Escaper
Escaper

510 Puan

Merhaba,


Sitemizdeki kediler için 15kg'ı 150 tl'ye kadar alabileceğim en iyi mama hangisidir sizce?


Daha ucuza Enjoy, Aro vs almıştık ama onları yemeyince bütçeyi biraz arttırıp daha iyisini alalım dedik ama fazla sayıda kedi olduğu için ayda 40-50 kg mama gidiyor ve ancak maksimum 15kg fiyatı 150 tl olacak mamalardan alabiliriz.


Not: *********.com mamaları hem tuz vs oranı fazla olduğu söyleniyor, hem de arka arkaya çok fazla zam yaparak fırsatçılık yaptıkları için oradan almayı düşünmüyorum.


Teşekkürler.


31 CEVAP

epiglottis
epiglottis

124903

Econature önerdi bizim veteriner sokaktakiler icin


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116684

20 kg 300 liraya golosi var. Reflex alabilirsiniz, obivan da hemen hemen reflexle aynı ama fiyatı daha düşük. Pawpaw gurme olur, aro da olur. Mesela ben sokak kedileri için birkaç mama daha deneyip en son aro alacağım ve epey bir süre aroda sabit kalacağım. Çünkü bu ucuz mamalar arasında en çok et içeren o (%30 kurutulmuş et).


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Aro al kilosu 7.5tl.Taneleri küçük kediler beğeniyor içerik iyi Ben kullanıyorum.Reflexten arıya geçtim gözle görülür değişim oldu


Escaper
Escaper

510

Golosi bütçeye göre fazla geliyor o kadar kedi olunca. Şuan zaten Aro var ama kediler nerdeyse hiç yemiyorlar. Normalde ayda 40-50 kg mama yiyorlarken, Aro'yu 1 ay olacak 10 kg'ını bitiremediler ve aç kalıyorlar dolayısıyla.


Aro'nun içeriğinin gerçek olduğunu zannetmiyorum %30 kurutulmuş et imkansız. Zaten PawPaw'ın üreticisi olan Hermos firması üretiyor Aro'yu da Metro Marketler için ve PawPaw'ı da aynı şekilde kediler nerdeyse hiç yemiyor. Dolayısıyla Aro ile PawPaw'ın aynı içeriğe sahip olduğunu düşünüyorum.


Enjoy, Econature, Trendline, Honey vs de 15 kg'ı 100 tl altında olan mamaların hiçbirini düzgün yemiyorlar aç kalmadıkça. Reflex hiç denemedim ama içerik olarak Bonacibo ondan daha iyi diyenler de var hernekadar *********'yı boykot etsek de.


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Bende zannetmiyordum ama gerçek özelden anlatayım şimdi gereksiz kalabalık olmasın.Mama olarak reflex sakın alma obivan,liva falan al hem daha ucuz hem daha kaliteli.


Escaper
Escaper

510

Gerçek olsa bile dediğim gibi kediler yemiyor kesinlikle. Hazneli mama kaplarını dolduruyorduk 2-3 günde bitiriyorlardı ama Aro koyunca 10 günde bitirmiyorlar. Biz de Aro'yu içeriğine aldanarak kesin yerler diye aldık ama kediler aç kalıp blok önlerine geliyorlar.


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Biimkiler çok beğendi.Livaya bakın bence.Mama alırkende önc1-1.5 kg lık alında boşa gitmesin


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Bide arodan önce ne kullandınız.


Escaper
Escaper

510

Keşke bizimkiler de beğenseydi. Metro Market'e yakınız kolay olurdu ama malesef belki zamanla alışırlar severler diye sabretsek de değişen birşey olmadı. Yemedikten sonra %80 et olsa da bir anlamı olmuyor malesef.


Zaten dediğim gibi Hermos firması üretiyor ve bu firmanın üretip sattığı PawPaw da aynı şekilde kediler yemiyor. Bu firmanın PawPaw dışında içeriği Aro gibi %30 kurutulmuş et yazan maması da yok.


Escaper
Escaper

510

Aro'dan önce *********'dan Micho alıyorduk. Ama onun tuz oranının yüksek olduğunu öğrendik ve arka arkaya zamlar yaparak fiyatları haketmeyecek şekilde arttırdılar.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 735 Görüntüleme
  • 31 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19021 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR