Kediye Tasma Takmak

saitgulsen

Merhabalar, sokaktan kedi aldım bilen vardır belki. İlk defa kedi besliyorum. Kapı çaldığında kim olursa olsun hemen kapıya koşuyor, gelen kişiyi beğenmezse mırıldanıp geri dönüyor. Bazen canı mı sıkılıyor artık bilmiyorum, dışarı çıkmak istiyor. Kapıya patisini vurup mır mır bir şeyler söyleniyor. Dışarı çıkarttım birkaç defa ama sitede ve mahallede çok fazla köpek var. Geçen ağaca tırmandı köpekten korkup, indirmesi de epey zahmetli oldu. Acaba diyorum şu vücuttan takılan tasmalardan alsam nasıl olur?

4 CEVAP

Benim kedim çok sakin lakin dışarı çıkınca kedim kimseyi tanımıyor bir kere bende petlebi de ki göğüs tasmalarından aldım almaz olaydım kedim biraz kilolu tam baglayamadim bantları ama dışarı çıkınca bana tıslayip geri geri giderek tasmasını boynundan çıkardı 2 saat sonra zor bulduk siz göğüs tasmasi alacaksanız mutlaka evde deneme yapın

saitgulsen

Kapı çalınca çıkmıyor dışarı, sadece kim gelmiş diye bakıyor ve genelde ben bile olsam geri dönüyor. Uyurken bile kalıp kapıya bakıyor. Bazen de balkon veya sokak kapısına patisiyle mır mır bir şeyler söyleniyor. Dışarı çıkardığım zaman çimenler var sitenin içinde oraya kadar kucağımda gidiyor, orada yere bırakıyorum çimlerde kendi kendine yuvarlanıyor, hopluyor, zıplıyor, biraz ot yiyor sonra eve dönüyoruz. Hiç öyle kaçayım gibi bir derdi yok. Site sakininin biri köpek gezdirirken taa uzaktan havladı onu görünce, o da korktu fırladı ağaca. Benden de kaçtı o zaman. Ağaca çıkıp alacaktım, ben çıktıkça o da çıkıyor yukarı. Ödül maması falan da indirmesi baya uğraştım 1 saat falan. Sonra kendi kendine indi bana geldi. Ondan beri korktum çıkarmaya dışarı. Tasmaya muhtemelen tepki gösterir, pek haz etmiyor üzerinde bir şey olunca. Uyurken üzerine bir şey örtünce bile kızıyor, küsüyor. Tasma bizi epey zorlayacak ama dur bakalım...

Ahsenbb

Tasmasız çıkartılmaz asıl:)Korkar,kaçar bulamazsınız.Güvenli olan sokağa çıkınca tasma takmaktır.
Eve gelirsek evde gerek yok hayvanı bunaltmaya kısırlaştırıldıktan sonra dışarı çıkmak istemiyorlar zaten ben apartmana çıktığında hemen gidip yakalıyordum kısırlaşmadan önce her kapı çaldığında fırlıyordu dışarı.Kısırlaştıktan sonra anca 1-2 kere çıkmaya çalışmıştır

Anonymus552223

Bence cikarmayin alisir eve, kucuk kedi oldugu icin herseyi merak ediyor suan. Ilgisini evde de dagitabilirsiniz. Tasmayla bile olsa tehlikeli. Evi ona uygun hale getirirseniz sıkılmaz