Dis Parazit İcin Biberiye Yağı Uygulamasi

Minnakpatipuki

Arkadaslar dis parazit icin biberiye yagi kullanan var mi kac gunde sonuc veriyor? Kedim evden kaçmıştı 1 ay sonra döndü. Mantar olmuş beyefendi hemencik. Aşısını yaptırdım. Tüylerine şöyle bir baktım pire göremedim ama kedim zaten simsiyah olduğu icin pireleri görmek imkansız gibi birşey. Dış parazitler icin biberiye yagi aldim. Dün 2 kere enseden kuyruk bitimine boydan boya uyguladım. Biraz bacak aralarına ve gıdısınada pamukla sürdüm. Ama hala bir kımıldanma ölüp düşen pireler göremedim. Yanlış birşeyler mi yapıyorum. Yada etkisini daha gostermedi mi?

12 CEVAP

cavdartarlasi

Pire taraşı ile taraman gerek. Yavru değilse en iyi çözüm veterinere götürüp ense damlası. Yavru ise veteriner spreyde sıkabilir.

Yattığı yer sabit ise yatağının altına biberiye yağı koymanı öneririm pireleri kaçırır. Biberiye yağı n kadar doğal olsada sık uygulanması sakıncalı o nedenle çok sık uygulama. Biberiye yağı pireleri öldürmez kaçırır. Evi sık sık sirkeli su ile sil ayrıca. Son olarak ve ilk dediğim gibi pire tarağı ile balkonda beyaz bi havlunun bezin üstünde tara varsa zaten göreceksindir tarağa takılır.

cavdartarlasi

Yatağının altına yap demişim pardon biberiye yaprağı olacak o:)

erdemrabia632

Ben yavru kedim için yapmıştım aşırı küçük olduğu için kediye bakmadılar bile ben de evde elma sirkesini ve biraz suyu karıştıp sürdum sonra pire taragi ile taradım bunu neredeyse her gün yaptım tamamen temizlenmedi çünkü yavrunun aşırı piresi vardı ama gözle görülür şekilde azaldı biberiye yağını da duydum ama hiç uygulamadım. Papatya çayı var onu da denedim hem kokusu kedileri rahatlatırmış ama pek etkili sonucu almadım.

Sselin1

Evet biberiye yagi sirke bunlar pireleri öldürmez kacirir sizin kedinizi pire taragi ile taramaniz lazim. Biberiye yagini suyla seyreltip tüylerini ıslatip tarayabilirsiniz. Kediniz izin veriyorsa onu legende de yikabilirsiniz bu sekilde bayilan pireleri daha kolay tararsiniz.

erdemrabia632

Bence görür sık dişli sonuçta

Bence de bit şampuanlarinın içinden çıkan tarak işe yarar ikisi de aynı sayılır

Zarifa

Doktora veterene göster Sor geçmiş olsun

Minnakpatipuki

Evdeki bit tarakları da aynı işlevi görür mu? Hani bit şampuanlarından cikan

Minnakpatipuki

Tamam teşekkür ederim yardımlarınız icin :) Birde veteriner mantar icin oceral sprey verdi sormayı unutmuşum. Yalamaz mı kedim sprey sıktığım kısımları? Gıdısında baş parmak büyüklüğünde tüy dökülmesi var oraya sıkacağım başka yerlerindede mercimek tanesi büyüklüğünde var.

RenkliSort

ben sokak hayvanları üzerinde kullanıyorum. etkisi markadan markaya değişiyodu.
*SEYRELTİP KULLANIN!!. **
---saf biberiye yağını; 50 damla zeytin yağına +1 damla biberiye yağı koyup, karıştırıp, öyle kullanın.
---hazır seyreltilmiş alıp almadığınıza dikkat edin. onu seyreltirseniz etkisi olmaz.
---ilk 2 gün: günde 2 kere; sabah bir, akşam bir kere vücuduna sürün.
---genital bölge ve surat hariç. hassas bölgelere zarar verir. çok kullanmayın, toksik etki yapar.

daha sonra her gün günde bir kere sürün.
---saf biberiye yağından, vikis kokusu geliyo(burnumuzun önüne sürdüğümüz).
aldığım bi biberiye yapından, kekik kokusu geliyordu.
---normalde, 2 gün uygulamadan sonra, rahatlama gördüğüm kediler.. kekik kokan biberiyeden sonra her hangi bi rahatlama göstermediler.
---normalde, en azından, kaşıntının yarı yarıya düştüğünü görürdüm.

RenkliSort

kombo yapıp;
---bahçeye biberiye kurusu döküp
---biberiye tohumu/fidesi dikip
---sokakdaki hayvanlara SEYRELTİLMİŞ BİBERİYE yağı sürmek,
onları bi miktarda olsa parazitden korur.

RenkliSort

kombo yapıp;
---bahçeye biberiye kurusu döküp
---biberiye tohumu/fidesi dikip
---sokakdaki hayvanlara SEYRELTİLMİŞ BİBERİYE yağı sürmek,
onları bi miktarda olsa parazitden korur.