Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Dis parazit icin Biberiye yağı uygulamasi

Minnakpatipuki
Minnakpatipuki

13639 Puan

Arkadaslar dis parazit icin biberiye yagi kullanan var mi kac gunde sonuc veriyor? Kedim evden kaçmıştı 1 ay sonra döndü. Mantar olmuş beyefendi hemencik. Aşısını yaptırdım. Tüylerine şöyle bir baktım pire göremedim ama kedim zaten simsiyah olduğu icin pireleri görmek imkansız gibi birşey. Dış parazitler icin biberiye yagi aldim. Dün 2 kere enseden kuyruk bitimine boydan boya uyguladım. Biraz bacak aralarına ve gıdısınada pamukla sürdüm. Ama hala bir kımıldanma ölüp düşen pireler göremedim. Yanlış birşeyler mi yapıyorum. Yada etkisini daha gostermedi mi?


9 CEVAP

cavdartarlasi
cavdartarlasi

1010

Pire taraşı ile taraman gerek. Yavru değilse en iyi çözüm veterinere götürüp ense damlası. Yavru ise veteriner spreyde sıkabilir.


Yattığı yer sabit ise yatağının altına biberiye yağı koymanı öneririm pireleri kaçırır. Biberiye yağı n kadar doğal olsada sık uygulanması sakıncalı o nedenle çok sık uygulama. Biberiye yağı pireleri öldürmez kaçırır. Evi sık sık sirkeli su ile sil ayrıca. Son olarak ve ilk dediğim gibi pire tarağı ile balkonda beyaz bi havlunun bezin üstünde tara varsa zaten göreceksindir tarağa takılır.


cavdartarlasi
cavdartarlasi

1010

Yatağının altına yap demişim pardon biberiye yaprağı olacak o:)


erdemrabia632
erdemrabia632

8048

Ben yavru kedim için yapmıştım aşırı küçük olduğu için kediye bakmadılar bile ben de evde elma sirkesini ve biraz suyu karıştıp sürdum sonra pire taragi ile taradım bunu neredeyse her gün yaptım tamamen temizlenmedi çünkü yavrunun aşırı piresi vardı ama gözle görülür şekilde azaldı biberiye yağını da duydum ama hiç uygulamadım. Papatya çayı var onu da denedim hem kokusu kedileri rahatlatırmış ama pek etkili sonucu almadım.


Zarifa
Zarifa

68

Doktora veterene göster Sor geçmiş olsun


Sselin1
Sselin1

115866

Evet biberiye yagi sirke bunlar pireleri öldürmez kacirir sizin kedinizi pire taragi ile taramaniz lazim. Biberiye yagini suyla seyreltip tüylerini ıslatip tarayabilirsiniz. Kediniz izin veriyorsa onu legende de yikabilirsiniz bu sekilde bayilan pireleri daha kolay tararsiniz.


Minnakpatipuki
Minnakpatipuki

13639

Evdeki bit tarakları da aynı işlevi görür mu? Hani bit şampuanlarından cikan


erdemrabia632
erdemrabia632

8048

Bence görür sık dişli sonuçta


Göksuustgelen
Göksuustgelen

1090

Bence de bit şampuanlarinın içinden çıkan tarak işe yarar ikisi de aynı sayılır


Minnakpatipuki
Minnakpatipuki

13639

Tamam teşekkür ederim yardımlarınız icin :) Birde veteriner mantar icin oceral sprey verdi sormayı unutmuşum. Yalamaz mı kedim sprey sıktığım kısımları? Gıdısında baş parmak büyüklüğünde tüy dökülmesi var oraya sıkacağım başka yerlerindede mercimek tanesi büyüklüğünde var.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 230 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19058 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR