Sokak Kedisi Sahiplendim (Sorularım Var)

Vodexi

Selam. Bahçemizde terkedilmiş yavru kediler vardı,4 5 gündür miyavlıyolardı birisini sahiplenmeye karar verdim ondan önce lazım olan eşyaları aldım. Şuanda evde tahminimce 10 12 haftalık. Ve şuanda saklanıyor suyunu ve mamasını önüne koydum 3,4 saat oldu eve aldığım. Ne yapmayalıyım ne önerirsiniz eve alışması için

9 CEVAP

ciremcakir

Ona biraz zaman tanı mutlaka alışacaktır çok fazla sıkma ürkmesin

andretti

Biraz kendi haline bırakın, evi dolaşsın kafasına göre. Kumunu farkettiğinden emin olmanız yeterli. İlk birkaç gün ortam değişikliği stres yapacağı için tüy dökecektir. Mama yiyip yemediğini kontrol etmeniz yeterli

cubbala

Birazcık kendiciğine halinde bırakmanız evin içini gezmesi koklaması benimsemesi gerekiyor. Tuvalet kumunu bulunduğu gezindiği alandan çok uzak yere koymamanızı öneririm. Bende bu siteden bir kedi sahiplendim https://sahibimolurmusun.com/814/kedi-ilanlari çok mutluyum, kedimi çok seviyorum.

Anonymus552223

10 kiloluk mama alin ucuza gelir. Diger yavrucuklara da mama verirsiniz arada. Kumunu gosterin, halida falan kazma yeri eşeleme hareketi yaparsa kumun icine koyun kediyi. 2 aylik olunca aşiya goturursunuz. Karma aşisi yapilacak.

Vodexi

Çok uzun zamandır yatağın yanındaki köşede saklanıyor hiç çıkmadı 4 saat felan olmuştur normalmidir acaba? Hiç çıkmadı. Kumunu koydum ama gördüğünü sanmıyorum bile odayı sürekli boş tutuyorum ama çıktığını sanmıyorum o köşeden

Anonymus552223

Evet cok normal. Yeni ortamlarda oyle yapiyorlar. Mama su koyun yatagin yanina gece ortalik sessizlesince cikar keşfeder o, yemek falan yer

toffy_the_cat

Evet çokk normal bu süre 1 hafta bile sürebilir.Değişir.Yaş mama falan verin.Siz çıkın o koklar gezer öğrenir alışır zamanla.

Vodexi

Tamam çok teşekkür ederim

saitgulsen

Ben de sokaktan, 30'dan fazla köpeğin bulunduğu mahallede, boş bir müstakil evin bahçesinde büyüyen kediyi aldım eve. Ben şöyle yaptım, daima korurduk, beslerdik kedileri o bahçede. Ben yabani olacaklar, evde ele avuca sığmayacaklar sanıyordum. Bu sitede sordum "al eve, yabani olmaz" dediler. Ben zaten gider severdim arada bi kedileri ama anneleri hariç kaçışırlardi sağa sola. Anneleri safkan bir chinchilla. Ben yine de yakalar severdim birini ikisini. Sevince kaçmazlardı ama mesele onları yakalamaktı. Her neyse bu sitedekiler al eve deyince ilk önce bir bağ aradım. Gittim yine kaçtılar, ama ben yakaladım sevdim. Ben severken kendi kendine yanaşan yavruyu aldım kaçırdım eve. Evdeyken de korkmadı benden. İlk iş ona yatak gösterdim sonra kumunu, 1-2 gün alışma evresinden sonra güzel bı ıslak bezle sildim her yerini ve doğruca veterinere. Veteriner kısmını ilk yapmalıydım ama o pişmanlık oldu bende. Çünkü korktu çok, yanaşmadı bana pek veterinere götürdüğümü bildiği için. Evdeki diğer insanlara yanaştı bu süreçte ama benden kaçtı. Ben de ödül maması ile kandırdım onu. Biraz fazla vermiş olabilirim ama başka türlü gelmedi bana. İşi de çözdü ya, her şeye trip atar oldu. Üstüne bir şey örttüm uyurken, hemen küstü. Parmaklarımı isiriyordu, oynamadım bir iki gün, yine küstü. Bunlar bildiğin insan gibi tripleri. Karşı koltuğa yatıyor, gelmiyor sana. Öteki odaya gidiyorsun, o da gelip sandalyeye yatıyor. "Ben sana küstüm, gönlümü al" diyor resmen :) Sen de korkutmadan ödül maması ile falan kandır onu. Yoğurdu da çok seviyor benimki en az ödül maması kadar... Onunla falan da kanar belki. Gelince yemek yerken rahat bırak, sonra sev azıcık. Alışır öyle öyle.