Kedim İdrar Yolu Tıkanıklığından Ameliyat Oldu Şimdi İştahsız

Sarı oğlum 1,5 yaşında erkek ve sarman olmasından mütevellit genellikle erkek kedilerin sıkça başına gelen bir hastalığa yakalandı. O hastalık tabiki İdrar Yolu Tıkanıklığı. Bundan 6 ay kadar önce bu hastalık ortaya cıktı. İlk goturdugum veteriner 1 hafta igne yapıp yapıp gonderdi kar etmedi. Daha sonra sonda taktılar acıldıgını soylediler ve Royal Canin Urinary S/O (üriner enfeksiyonlu kediler icin) verdiler. 6 ay kadar bu mamayı kullandık ve bir sorun yoktu. Ya da ben oyle zannediyordum bilmiyorum. Bu mamanın üzerinde 6 aydan sonra verilmemesi gerektiği yazıyordu. Bana mamayı veren veterinere danıştım Proplan sterilize önerdi aldım. İlk ay bir sorun yoktu 2. Ay oğlum tekrar tıkandı. Bu kez başka bir veterinere götürdüm. Böbreklerinin çok buyumus oldugunu ve idrar yolunda taş oldugunu acil cıkarılması gerektigini soyledi. Oglum ameliyat oldu. Ameliyat olalı bugun 10. Gün. Bugun veterinerimiz sondasını çıkaracak. Duruma gore kendisi çisini yapabiliyor mu diye bakacak ama ben endiseliyim. Çünkü her sabah yanına gidiyorum oğlumun ve sadece benim elimden mama yiyiyor. Ama cok az yiyiyor ya da hic yemeyip sadece su iciyor. Neredeyse 2 günde 1 ögün yiyiyor. O da cok cok az. Bu konuda endiselerim var. Kediyi eve getirdiğimde yememeye devam ederse ne yapacağım? Sevdiği şeyleri de veremem cünkü bundan sonra hayatının geri kalanında sadece Hill's mamasının c/d olanından yemesi gerekiyor. Üriner tıkanıklıklar icin koruyucu olan bu mamadan baska birsey de kullanamam. Gercekten kedimin bu hali beni cok endiselendiriyor. Boyle sorunlar yasayan arkadaslarım siz nasıl atlattınız?

1 CEVAP

gokceyigit

Allah yardımcınız olsun