Kedim Üçgen Peynirin Üstündeki Alüminyum Folyoyu Oldugu Gibi Yuttu.

inciada

Veterineri aradım bol zeytinyağı yedirin dedi başka ne yapabilirim benzer olayı yaşayan arkadaşlar varsa tavsiye verebilir mi lütfen. Acil

4 CEVAP

cavdartarlasi

Büyük ihtimalle ishal olacak. Vet. biran önce çıkarsın diye öneride bulunmuş. Kedinin alüminyumu sindiremez sanırım bunu tam bilemiyorum, eğer sindirirse ciddi zehirlenme geçirir ve ölümle sonuçlanırdı ki veteriner zeytinyağı içir demezdi:)

Bu süreçte eğer yuttuğu cisim bağırsaklara ulaşmazsa zaten çıkmaz ulaşırsa sabaha görebilirsin zaten takibini yap, kedi ve köpeklerin sindirimi bizden hızlıdır. Eğer dışkıda yoksa bişey vet. röntgen çekmeli ve cisimin mide içinde olup olmadığına bakmalı. Ona göre tedaviyi belirlemeli.

Çok geçmiş olsun dediğim gibi gözlemle muhakkak dışkıyı.

hayvansever_

Garip bir olay yaşamışsınız. Verebiliceğim hiç bir tavsiye yok üzgünüm:( Geçmiş olsun, inşallah hemen iyileşir.

bidiboom

Daha dogrusu insallah hemen cikarir.. zeytinyagi bagirsaktaki akisi kayganlastirip hizlandirir, acaba tuy yumaklanmasina karsi kullandigimiz malt ta ise yarar mi?

inciada

Teşekkür ederim yanıtlarınız için.