Kedim Kolumu Tırmaladığı Şişti

kedim kolumu tırmaladı ve şişti
Küçük olduğu için daha aşılarını yapmıyorlar, aşıları olmadığı içinde korkuyorum ne yapmam gerek

12 CEVAP

minnoskoss_123

Sadece çiziğin olduğu yer azıcık şişse normal. Ama tüm kolunuz şişse sıkıntı. Beni hep ısırıp, çiziyor kedilerim.

Hastalığı olsa bile tırmalamayla size geçmez. Tırmaladığı yer kızarıp şiştiyse kedi alerjiniz olabilir.

Anonymus552223

Hicbirsey olmaz o kediden size bulacabilecek birsey yok. Kuduz falan yavru kedilerde olmaz zaten. Pire vs de insana kolay kolay bulasmiyor. Iciniz rahat olsun

Iremodi

Benimde ilk başta tırmaladığında şişiyor sonra geçiyor vücudun yaralanma hissi ile verdiği ani tepki olarak düşünüyorum

Nightcat

Sokaktan mı aldın yoksa evde mi doğdu bir de dışarı falan çıkıyor mu

minnoskoss_123

Evet benim tırmık izleri 1 günde geçiyor.

Ahsenbb

Olabilir böyle şeyler bazen ısırınca benim de acıyor canım hatta sizinki gibi şişiyorda.Ama genel olarak alıştığım için takmıyorum 1 gün sonra geçiyor zaten.

Iremodi

Bir arkadaşım tırmık,ısırma izleri ve kızarıklıkları için krem almıştı 1 günde geçirmişti adını bilmiyorum bir araştır istersen

Kedim 2 haftalıkken sokaktan sahiplendi annesi yoktu piresinden arındı kediye alerjim yok yani kızartıp şişmedi kolumun küçük bir kısmı şişik ama çok ağrı yapıyor dolap kapağını açarken bile canım acıyor :( ayrıca kedim dışarıya çıkmıyor :)

Normalde çok sıkıntı diil ama dün akşamdan beri elimde sarıyla geziyorum KEMXLEKXLEKDLKELDKE

Tamamamamamamamm

HERKEZE teşekküüüürrlellleeeeerrrr