Kedime Nasıl Şurup İçirmeliyim

ciremcakir

Kedim ameliyat olduğu için antibiyotik kullanıyor fakat şurubu içmemek için direniyor. Ensesinden sıkıca tutuyorum şurubu ağzına enjektör ile sıkıyorum ama şurubu yutmuyor tükürüyor. Siz nasıl ilaç içiriyorsunuz?

7 CEVAP

sevcan_yener

Merhaba. Kediler maalesef zorlanmaya hiç gelemiyorlar fakat sağlıkları için mecburuz tabiki. Veterineriniz ilacı kedinize içirirken mutlaka gözlemlemişsinizdir. Naçizane tavsiyem önce enjektörü hazır edin sonra kedinizin sakin olduğu, oturduğu ya da uzandığı bir vakit yanına gidin. Eğer güçlüyse ve şiddetle direniyorsa ailenizden biri kedinizi mümkün mertebe sabitleyerek size yardım edebilir. Eğer ki yalnız siz ilgilenecekseniz kedinizi sol elinizle ensesindeki esnek deri parçasından güçlü bir şekilde kavrayın. Kolunuz ve dirseğinizle de kediyi kendi vücudunuza yaslayarak mümkün olduğunca hareket alanını kısıtlayacak şekilde sıkıştırın. Bu şekilde sağ eliniz serbest kalmış olacak. Enjektörü sağ elinizde kedinizin ağzının mümkün olduğunca yan tarafından gırtlağına doğru sıkın. Başını oynatmasına izin vermediğiniz sürece ilacı yutmak zorunda kalacaktır. Burnu açık olduğu için boğulması mümkün değil, korkmayın. Zaten ilacı yutağının önüne sıktığınız için refleksif olarak yutkunmak zorunda olacaktır. Geçmiş olsun...

Anonymus552223

Bogazina dogru sıkın yan dislerinin arasindan. Vermeniz gereken miktardan çok azcik da fazla verin cunku illaki etrafa sacilan kisim oluyor.

bappatan

Ensesinden tutuyoruz zaten ağzı geriye doğru çekilmiş oluyor. Bacaklarını bacaklarımızın arasına sıkıştırıyoruz yüzünü biraz kendimize doğru çeviriyoruz enjektörü alıp ağzının yan tarafından gırtlağına kadar (abartmadan) sokuyoruz ve boğazına boşaltıyoruz. Tadını bile almayacaktır. Ensesinden tutmazsanız içiremezsiniz hem etraf kirlenir hem de içmediği için faydası olmaz.

ciremcakir

Bende öyle yaptım ama kızım çok inat vet verdiği zaman şap şap içiyor ama benden ve ailemden inat ediyor şurubu ağzının içinde tutuyor. En sonunda boğazına sıkmak zorunda kaldım ama korkuyorum boğulacak diye

ciremcakir

Teşekkür ederim

bidiboom

Benim bildigim yanilmiyorsam bogazina degil de, diliyle avurdunun (yanagin ic tarafinin) arasina ve derine ve puskurtmeden sakince ama seri bir sekilde enjektorden bosaltilmasi lazim.. puskurtme ya da bogaza dogru sikma, aspire etmesine yani yemek borusu yerine hava borusuna kacmasina yolacabilir, dilin kenarindan derince verildi mi ister istemez yutkunma refleksini harekete gecirip yutturur.. diye biliyorum ama yanlisim yoksa:/

biri arkadan tutunca sizde önden ağzını açarsanız kaçmaz bence ben kedime öyle yaptım