Kedi İle Uzun Yol Tavsiyeleri

Kedim ile yaklaşık 10 saat süren bir yolculuk yapacağım . Tecrübesi olan var mı ? Ne yapmam lazım tavsiye verir misiniz?

7 CEVAP

beautifulcat

Taşıma kabının içine sıvıyı emen pedlerden yerleştirin, genelde çocukların altını açarken kullanılır, bebek mağazalarında bulunur, yoksa da büyük marketlerde hasta bezlerinin yanında bulunur. Yolculuk esnasında arabayı kullanan kişinin dikkati dağılmaması için çok da hareketliyse taşıma kutusundan çıkarmayın, molalarda çıkarır, yemek-su verirsiniz ki yemek yemez muhtemelen, daha çok su ister. Uzatmalı göğüs tasmalarından muhakkak takın, korktuğu zaman kaçmak isteyecek olabilir, zapt etmek için önemli bu adım :) Ve de stres macunlarını önerenler var, bunu bilemiyorum, siz araştırın, kendi kedinizin mizacına göre karar verin bence ama Sedapet vb gibi sakinleştiriciler daha zorluyor hayvanları bana göre. Ufak bir kutuya 1-2 avuç kum atın, yanınızda bulunsun, molalarda kum olmadan tuvaletini yapmayacaktır, yanlışıkla heyecandan kaçırırsa da zaten taşıma kabının altında sıvı emici pedleri önermiştim, sorun çıkmaz inşallah. Kolay gelsin

İlk olarak kediyi büyük bir kutu da götüreceğim ama düz kutu değil altına sünger üstüne bebekler için olan dediğiniz örtü gibi şeyden koyduk gideceğim yerden bir kutu kum aldım tuvalet için zaten 2 aylık bir kedi bütün gün uyuyor yolda inşallah huzursuzlanmaz. Bu arada kutuya biraz modifiye ettim rahat etmesi için yanlarını açtım full sonra küçük tahta çubuk falan vs koydum açtım hava yeri falan zaten kucağımda götüreceğim yolun bütün kısmını vs. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.

bidiboom

Yolculukta once cok heyecanlaniyorlar, hiperventile oluyor ve agzi acik dil disarida cok hizli soluk alip veriyorlar, kalp atisi ve ates yukseliyor, mizacina gore ya atak davranip aci aci miyavlayarak bu durumdan cikmanin yolunu ariyorlar ya da sesi sedasi kesilip altina yapiyorlar, her iki durumda da cok gerilmis korkmus oluyorlar.. onun icin yola cikacaginiz zaman once arabanizda bir 10dk zaman ayirip arabayi calistirmadan once biraz oynayip oksayin kucaginizda, bi ortama alissin ve gerginlige gerek olmadigini algilasin, sizin sakinliginiz ve keyfiniz ona da gecsin, sonra ikiniz icin de isler daha kolay olur.. hem araba, hem kutu, hem motor sesi, hem hareket.. hepsi onun icin anormal seyler olacak, hepsini birden yasarsa korku ve gerilimle en basta dedigim tablo cikmasin ortaya insallah.. iyi ve keyifli yolculuklar:)

Bende kedimle 10 saatlik bir yolculuk yapmıştım araba ile. Malesef çok huzursuzlanmıştı ve yol boyunca ağlamıştı sedapet kullanmama rağmen. Yolculuktan önce bi veterineri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

gozdeyilmaz

kendi aracınızla mı yoksa otobüs uçak gibi bi şeyle mi gideceksiniz? kendi arabanız varsa eğer yine bir nebze belki yapılabilir ama otobüsle asla ama asla önermiyorum

Özel arabamız ile gidiyorum

DumanveNecati

Yeni tatilden döndüm ve tecrübelerimi paylaşayım. Bizimki çok mama yemedi ama yinede molalarda ve canı sıkılınca tedi. Su biraz içti, tuvaletini molalarda yaptırdık.Taşıma çantasında durmasa iyi olur. Bizimki bol bol uyudu biraz canı sıkılınca oynattık o kadar :) bizim yolculuk 21 saat sürdü biraz pert olduk ama fena değildi